V konkurenci více než čtyřicítky startujících ji k prvenství vynesl 91centimetrů dlouhý a přes deset kilogramů vážící amur bílý, kterého ulovila včera ve dvě hodiny ráno. Za svou dovednost byla pořadateli po zásluze odměněna digitálním fotoaparátem.

„Byly to mé nejúspěšnější rybářské závody, ulovila jsem tady svou největší rybu. K rybařině mě a mou sestru přivedl tatínek v 8 letech, kdy jsem se stala členkou rybářského svazu,“ zavzpomínala šťastná vítězka Viktorie Geržová.

„Doposud jsem se účastnila převážně dětských rybářských závodů, kde byly mými největšími úlovky kapr 63 cm a pstruh potoční o délce 41 cm. Čtyřiadvacítka na Výlantě pro mě znamenala nejen první účast na dospělácké soutěži, ale především nádherně strávené dny prázdnin, které mi přinesly nezapomenutelný zážitek v podobě ulovení pěkné trofejní ryby. Tu jsem po převážení a vyfocení s radostí vrátila zpět vodě,“ zářila spokojeností mladá rybářka.

Vítězem kategorie o největší počet bodů za ulovené ryby se pak stal pan Radomír Chmelař z Kašavy, jenž zdolal z vody rybníka Výlanta celkem 18 ks kaprů v délce 1018,5 cm resp. bodů.

Kategorii o nejdelší ulovenou dravou rybu, kterou opanoval pan Libor Liška ze Zlína se svým 53,5 cm dlouhým bolenem dravým. Na záda mu však dýchali pánové Staněk a Šenkyřík, kterým se podařilo shodně vylovit candáta v délkách 50,5 resp. 42 cm.

Celkem se během 24hodinových závodů ulovilo přes 210 ušlechtilých ryb, převážně kaprů.

(mb, hej)