Rozhodne momentální forma, kdo udělá míň chyb,“ říká před duelem, který se může zlatým písmem zapsat do historie staroměstského volejbalu, trenér VSK Petr Karabec.

Finálová série vyvrcholí za stavu 2:2 na zápasy zítra v 17 hodin v Českých Budějovicích.

STARÉ MĚSTO - EGE ČESKÉ BUDĚJOVICE 2:3 (20, -25, -22, 14, -15)

Domácí chtěli v domácích zápasech sérii ukončit, to se jim však nepodařilo, protože prohráli hned úvodní duel. Ten přitom měli skvěle rozehraný. Nabuzený tým lehce získal úvodní sadu a i ve druhé měl dva setboly. „Jenže v koncovce jsme udělali několik chyb, pokazili dvě podání ze sebou a soupeř vyrovnal. To byl asi klíčový moment zápasu,“ litoval Petr Karabec.

Utkání nakonec dopělo do pátého setu. Tiebreakovou loterii rozehráli lépe domácí, kteří měli za stavu 14:12 dva mečboly. První nevyužili zkaženým servisem a druhý jim „ukradl“ rozhodčí, který přehlédl jasné teče soupeřova bloku. Po následných protestech a diskuzi hráčů na palubovce ještě napomenul domácí mužstvo a to v nervózní atmosféře zápas ztratilo. Nepříznivá zpráva zastihla předsedu klubu Petra Straku na letišti v New Yorku při návratu z návštěvy bývalého hráče VSK Jirky Stelzera. „Výsledek mě zarmoutil. Očekával jsem, že kluci vyhrají a při sobotním zápase oslavíme v hale na Širůchu celkové vítězství v play-off 1. ligy,“ netajil Straka své zklamání.

STARÉ MĚSTO - EGE ČESKÉ BUDĚJOVICE 3:1 (20, -14, 16, 16)

Čtvrtý zápas ale Staroměšťané zvládli excelentně. Borci ze Širůchu od začátku diktovali tempo zápasu a znovu hlavně díky úspěšným blokům získali úvodní set. Ve druhé si sice vybrali slabší chvilku, od třetího setu ale na palubovku nastoupil kouč Karabec a domácí svého soka doslova smetli z kurtu. „Přišlo mi, že jsme byli na zápas víc koncentrovaní,“ našel rozhodující faktor kouč Karabec.

Staré Město: Kment, Kamler, Skyba, Koláček, Erman, Paták, Špalek, Salava, Maděra, Janouch, Přikryl a střídající trenér Karabec.