Borci z VK Morávia totiž budou bojovat na juniorském šampionátu, které v úterý začal v Račicích.

Řimák se Štěrbákem, kteří jsou společně s Tomášem Vondrákem z Přerova a Martinem Slavíkem z Děčína členy párové čtyřky, do mistrovství naplno vstoupí v dnešních rozjížďkách. „Na tréninku se kluci zatím ukazují dobře. Mometálně tady ale panuje pořádný blázinec, na vodě je strašně moc lodí,“ poznamenal hradišťský trenér Jakub Šimon, který je pravou rukou reprezentačního kouče této posádky Víta Kučery.

Česká čtyřka párová si před sebe nepostavila žádný konkrétní cíl, chtěla by jednoduše zajet co nejlépe. „Musíme být realisté, medailové ambice nemáme. Kdyby se nám ale podařilo proklouznout do finále, to by byla velká paráda,“ zasní se Šimon, podle kterého je největší favority potřeba hledat mezi posádkami Německa, Austrálie či Nového Zélandu. „Pak je tam asi osm až deset lodí, které jsou na podobné úrovni. A my se mezi nimi pokusíme umístit co nejvýše,“ plánuje trenér hradišťského klubu VK Morávia. Celkem bude v této kategorii o vavříny bojovat 25 posádek.

Útok na přední umístění by však mohl překazit neviditelný protivník. „Ve výpravě nám tady začala řádit střevní chřipka, tak snad se nám vyhne,“ přeje si Jakub Šimon.

Na šampionátu v Račicích se v dresech se lvíčkem na prsou představí celkem 49 juniorů a juniorek. Rozjížďky proběhnou dnes, opravné jízdy a čtvrtfinále v pátek 6. srpna. Semifinálové a finálové závody budou probíhat v sobotu od 10 hodin a v neděli od 9.30 hodin.

„Do dějiště MS juniorů se chystá povzbudit Vojtu s Adamem výprava veslařů z Uherského Hradiště,“ prozrazuje Luděk Bureš, předseda VK Morávia.

Zkrátka ale nemusí přijít ani příznivci veslování, kteří do Račic nemohou zavítat. Finálové boje juniorů bude totiž v závěrečném dnu v přímém přenosu vysílat ČT4 Sport od 12.50 do 15.20 hodin