„Tomáš s námi absolvoval pouze jeden trénink, nemohli jsme mu v tak těžkém utkání dát nějakou klíčovou roli. I tak to pro něj bylo hodně složité. Futsal je totiž úplně jiný sport než fotbal,“ připomíná trenér Bazooky Jaroslav Hastík. „Jde hlavně o propagaci našeho klubu a charitativní záležitost, chceme jeho dres před Vánoci vydražit,“ přidává známý kouč.

Slovácký celek nakonec před zaplněnou halou podlehl favoritovi 2:4, když všechny branky padly už v prvním poločase. Za domácí skórovali Martin Janečka s Romanem Sopůškem, za hosty se gólově prosadili Uroš Krasnič, Ivan Krstevski, Marko Pršič a Radim Záruba. „S výsledkem nejsem samozřejmě spokojený, ale s hrou, výkonem a přístupem kluků ano. Sehráli jsme úplně jiný zápas než se Spartou. Na remízu jsme měli. Smekám před celým týmem. Škoda, že nám utekly některé situace v prvním poločase. Soupeři jsme darovali tři branky, což rozhodlo,“ prohlásil Hastík.

Uherské Hradiště v nejvyšší futsalové soutěži nezvítězilo popáté za sebou a v tabulce kleslo na osmou příčku. Slavia se bodově dotáhla konkurenční Spartu a je čtvrtá. „Každé takovéto utkání je pro nás škola, futsalová lekce, která nás posune dál. Kluci rostou, získávají zkušenosti,“ říká Hastík.

Řepkovy chvíle přišly až v samotném závěru. Bývalý vynikající obránce Sparty, Fiorentiny nebo anglického West Hamu, které navlékl neobvyklé číslo devět, se na palubovku dostal až čtyři minuty před koncem. Fanoušci vítají nečekanou posilu aplausem, kontroverzní sportovec se ale do žádné výrazné akce nezapojil.

Porážku s neoblíbeným rivalem přijal brumovský rodák s nadhledem. Slavia byla herně lepší, v Uherském Hradišti brala všechny body po právu.

Favorita poslal v 8. minutě do vedení dalekonosnou ranou Krasnič, vzápětí se po úniku tří hostujících hráčů prosadil dorážející Krstevski.

Uherské Hradiště vrátil do hry o body Martin Janečka, který po spolupráci s kapitánem Sopůškem snížil. Pražané si ale rychle vzali dvoubrankový náskok zpět. Na 3:1 upravil Pršič.

Bazooka podporovaná zaplněnou halou dál bojovala. Radost fanouškům udělal Sopůšek, který se prosadil po standardní situaci. Vzápětí mohl Šarközy srovnat, ale jeho rána orazítkovala horní tyč. „Nebylo nás souzeno to tam protlačit. Jinak jsme hráli opravdu nadoraz. Chybělo nám v zakončení víc klidu a štěstí,“ míní Hastík.

Hosté nepříjemnou chvíli přečkali a Zárubou ještě do přestávky svůj náskok navýšili.

Druhá půle nabídla střely i šance, ale skóre se již nezměnilo. Na jedné straně selhali Bartoš s Křivánkem, Směřičkova rána zase skončila na tyči. Další šance Slavie zneškodnil výborný brankář Janečka. „Radek nás skvěle podržel. Chytil pět vyložených šancí soupeře i několik nájezdů,“ chválí spolehlivého gólmana domácí kouč.

Závěr zpestřil očekávaný příchod Řepky, jehož premiéru společně se čtyřmi stovkami diváků sledovali také bývalý reprezentanti Michal Kadlec nebo Lukáš Droppa. Výhry Bazooky se ovšem nedočkali.

Šanci na reparát celek z Uherského Hradiště dostane už v pondělí večer, kdy od 20.30 v semifinále Českého poháru vyzve favorizovanou Chrudim. Rebel Řepka možná bude znovu u toho. „Proti Chrudimi, která je špička v republice, zase budeme o něco připravenější, zkušenější. Na druhé straně respektujeme sílu soupeře. Věřím, že zápas bude stejně pohledný jako v lize. Nechceme být za outsidery. Favorit je daný, třeba si ale mistr vybere slabší den,“ přeje si Hastík.

Varta futsal liga, 9. kolo -

Bazooka CF Uherské Hradiště - SK Slavia Praha 2:4 (2:4)

Branky: 14. Martin Janečka, 18. Roman Sopůšek – 8. Uroš Krasnič, 9. Ivan Krstevski, 14. Marko Pršič, 19. Radim Záruba

Rozhodčí: Jílek, Gasnárek (Černý)

Diváci: 400

Uherské Hradiště: R. Janečka (Bartoň) – Šarközy, Slaný, Řepka, Čtvrtníček, M. Janečka, Šipka, Levčík, Sopůšek, Skřivan, Křivánek, Bartoš, Outrata

Slavia Praha: Kapriak (Žežulka) – Krstevski, Směřička, Jošt, Sito, Pešič, Leovski, Dodo, Krasnič, Homola, Veljkovič, Záruba, Hájek.

Další výsledky 9. kola: FTZS Liberec - VŠB-TU Ostrava 10:5 (2:0), Démoni Česká Lípa - Svarog Teplice 5:7 (2:5), Olympik Mělník - Helas Brno 2:4 (1:1), předehráno: ERA-PACK Chrudim - Sparta Praha 3:2 (2:1).