V pozici kapitána Bazooky Uherské Hradiště dokonce šéfoval legendárnímu Tomáši Řepkovi. Bývalý reprezentační obránce si v pátek večer odbyl na Slovácku futsalovou premiéru, hvězdné manýry si ale do kabiny ligového nováčka nevzal. „Myslím, že Tomáš byl nervózní nejvíc ze všech,“ usmívá se Sopůšek. „Snažil se nás neustále motivovat a hecovat, což bylo super slyšet od takového hráče. Takže z mého pohledu bylo vše v pořádku,“ přidává jedna z opor Moravanů.

Jaké to je dělat kapitána Tomáši Řepkovi?
Jako kapitán Bazooky jsem to ani moc nevnímal. Tomáš byl součástí našeho týmu stejně jako všichni ostatní kluci.

Překvapil vás jeho příchod, nebo jste o jeho startu věděl dopředu?
Nějaké indicie o jeho příchodu se k nám dostali. Ale myslím, že jsme tomu moc nevěřili do té doby, než se Tomáš ukázal ve středu na hale před tréninkem a zapojil se s námi do tréninku.

Zájem o Bazooku se rázem zvedl. Věříte, že na vaše domácí zápasy bude odteď chodit více diváků?
Myslím, že se zájem zvedl nejenom o Bazooku, ale celkově o celý futsal, který se díky klukům zase trošku dostat do podvědomí lidí. Na naše domácí zápasy vždycky došla spousta fanoušků, kteří nám pokaždé připravili skvělou domácí atmosféru. Dokonce i soupeři několikrát chválili návštěvnost a parádí atmosféru. Tu vytvářejí členové Bazooka Corps, kteří neskutečně celý zápas fandí a hecují nás z balkonu. Samozřejmě že teď na Slávii přišli i lidé, kteří pravidelně na naše zápasy nechodí, ale byli zvědaví hlavně na Tomáše.

Tomáš Řepka
Řepka nastoupil až v závěru. Bazooka před vyprodanou halou podlehla SlaviiZásadní pro návštěvnost jsou výsledky. Vy jste pětkrát v řadě nevyhráli. Cítíte, že si na vás soupeři dávají větší pozor než na začátku sezony?
Začátek soutěže se nám neskutečně povedl. Určitě jsme ukázali naši kvalitu a naznačili soupeřům, aby s námi v lize počítali. Nejvíce asi při domácí výhře nad Litoměřicemi, které se před sezonou netajili velkými ambicemi. Po jejich odhlášení ze soutěže nám bohužel cenné body odečetli.

V pátek jste podlehli Slavii. Jak hodnotíte poslední utkání?
Slavia si k nám v plné síle přijela pro tři body. Kádr má nabitý výbornými hráči i ze zahraničí. Naším úkolem bylo jim to co nejvíce znepříjemnit, což si myslím, že se nám povedlo. Zodpovědně jsme zápas odmakali. Jenom škoda, že jsme nevyužili šance, kterých jsme si vypracovali docela hodně. Určitě se ale alespoň jeden bod dal urvat.

Co říkáte na úroveň první futsalové ligy. Je to velký fičák?
Úroveň ligy je vysoká, hlavně díky klubům jako je Chrudim, Sparta, Slavie, Teplice. Kde jsou všichni profihráči a trénují i sedmkrát v týdnu. Kvalita nás určitě nepřekvapila.

Trenér Martin Svědík.
Slovácko jede na Baník. Trenéra Svědíka čeká pikantní duelJak velký rozdíl je mezi druhou a první ligou?
Rozdíl je obrovský, v tempu a nasazení při zápasech, ale hlavně v taktické připravenosti všech klubů. Nejvíce to je poznat, když jsou zápasy se soupeři z top pět.

Vy už jste si na ligové tempo zvykl?
Troufnu si říct, že ano. Ale s tempem hry a důrazem u nás v kádru nemá nikdo problémy. Spíše se stále učíme a dostáváme do podvědomí futsalové taktické náviky.

Jak těžké bude udržet se v elitní osmičce?
Těžké to určitě bude hodně, ale my se soustředíme na každý zápas zvlášť. Jdeme do každého utkání s tím, abychom bodovali. To jestli se udržíme v první osmičce, uvidíme až na konci sezony.

V pondělí hrajete semifinále poháru s Chrudimí. Máte proti mistrovi vůbec šanci postoupit?
Chrudim má neskutečnou kvalitu, o tom víme všichni. My samozřejmě půjdeme do zápasu s tím si to užít a odmakat to. Až zazní poslední siréna, uvidíme, jestli to stačilo či nikoli. Ale je to sport, možné je všechno.

Matouš Trmal.
Matouš Trmal: Baníku zadarmo nic nedáme. Nejraději bych bral tři bodyKdyž porovnáte Chrudim, Spartu a Slavii. Kdo z nich na vás ve vzájemném utkání působil nejlépe?
Určitě Chrudim, jelikož ti kluci spolu hrají několik let a vědí o sobě moc dobře na hřišti. Sparta má v kádru skvělé hráče, ale potřebují si na sebe ještě zvyknout, protože spolu hrají krátce. Potom určitě budou ještě těžším soupeřem i pro Chrudim v boji o titul. I Slavie svojí kvalitou určitě patří mezi top pět týmů.

Věříte, že soupeři takto budou jednou vnímat i Bazooku?
Bylo by to skvělé patřit do top pět soutěže, ale k tomu vede ještě strašně dlouhá cesta.

Spousta lidí si myslí, že futsal v Uherském Hradišti dlouho nevydrží. Že jde o krátkodobý projekt. Jak to vidíte vy?
Já osobně bych byl strašně rád, aby se tu futsal hrál co nejdéle a povedlo se nám tady založit futsalovou tradici. Ale to je spíše otázka pro kluky z vedení, jak dlouho budou chtít futsal v Hradišti dotovat. Protože tak jak každý sport v dnešní době, je i futsal strašně finančně náročný.

Co vás na futsalu nejvíce baví?
Na futsale mě nejvíc baví, že se jezdí nahoru dolů a jste pořád v tempu. Není čas na palubovce něco vypustit, člověk se musí pořád soustředit.

Nemrzí vás, že jste si také ve fotbale nezahrál ještě vyšší soutěž?
Samozřejmě, že mrzí. Ale sport je o tom zda šanci dostanete či nikoli. Ve fotbale jsem šanci hrát vyšší soutěž nedostal. Ale není čeho litovat, i tak jsem si zahrál čtvrtou ligu jak u nás tak i v Rakousku. Tady v Hradišti nám všem v Bazooce dali kluci šanci zahrát si druhou futsalovou ligu a my ji využili v postup mezi elitu do první Varta futsal ligy, čehož si nesmírně vážím.