„I když se kluci v zápase nevyvarovali řady nevynucených chyb, bojovali a na soupeře to tentokrát bez větších problémů stačilo," poznamenal předseda VSK Staré Město Petr Straka.

„Zápasy jsou zatím hodně nervózní, často rozhodují chyby na obou stranách. Zvláště ve druhém zápase nakonec rozhodly naše zkušenosti z vyšší soutěže. Jinak spokojenost se dvěma výhrami," konstatoval domácí trenér Petr Karabec. Jeho tým od záchrany v extralize dělí jediná výhra. „I v Praze asi bude opět hodně záležet na tom, kdo se dříve oprostí od nervozity. Venku hrajeme hůře, ale věřím, že uspějeme a pátý zápas již nebude," dodal kouč VSK.

STARÉ MĚSTO – MFF PRAHA 3:0 (19, 13, 22)

Stav série: 1:0

Úvod prvního zápasu poznamenala nervozita na obou stranách sítě, nejprve bodovali domácí 4:0, pak po jejich chybách hosté otočili na 6:4 a znovu domácí na 8:6. Svěřenci trenéra Petra Karabce se následně lépe vyrovnali s tlakem z důležitosti zápasu a výbornou obranou na síti i v poli získali rozhodující náskok 15:8 a do konce setu nedali soupeři šanci na zvrat.

„Po zisku úvodního setu jsme pokračovali ve vítězné euforii a ve druhém soupeře doslova deklasovali," pochvaloval si Petr Straka. Domácí opět výborně bránili, kralovali v útoku na síti a za stavu 24:13 proměnili první setbol jednoblokem Ulče.

Jednoznačné vedení domácí bohužel ukolébalo a ve třetím setu se vrátili k chybám z úvodu zápasu. Hosté se šance chopili a dlouho drželi vyrovnaný průběh, když byli několikrát i ve vedení. Teprve v koncovce šli hráči VSK především díky důsledné obraně na síti a bezchybném útoku do vedení 21:18. Mečbol 24:22 vybojoval Erman, když smeč doslova propasíroval přes bloky soupeře. A hned první domácí proměnili úspěšným trojblokem.

Celý zápas kouč petr Karabec nestřídal a ponechal na hřišti základní šestku.

Staré Město: Ulč, Maděra, Koláček, Kment, Erman, Skyba, libero Špalek. Na lavičce byli připraveni Sedláček, Matějka, Kobolka, Kamler a Salava.

STARÉ MĚSTO – MFF PRAHA 3:1 (16, –20, 20, 14)

Stav série: 2:0

Po úvodním oťukávání přitlačili domácí na pilu a odskočili na 16:12 a 20:15. Hosté koncovku nezvládli a Staroměšťané v jednom postavení set dohráli. Také ve druhém setu si domácí vytvořili mírné vedení, ale postupně ztráceli a od stavu 12:12 tahali za kratší konec. Polevili v koncentraci a hosté šanci využili. Chyby ve hře VSK přinesly vysokoškolákům náskok až 19:12 a následně i zisk setu. Třetí set se ukázal jako rozhodující. Svěřenci trenéra Karabce si postupně vybudovali slibné vedení až 13:6, ale vlastními chybami umožnili hráčům MFF korigovat. Od stavu 22:20 šňůrou tří bodů set dohráli a ve vítězné euforii pokračovali i v závěrečném se­tu.

Staré Město: Ulč, Maděra, Koláček, Kment, Erman, Skyba, libero Špalek. Střídali Ferenec, Kobolka a Sedláček. Trenér: Karabec. (PS, ms)