Mistr republiky v běhu do vrchu o půlminutu porazil Milana Wursta, další minutu pak na třetím místě ztratil Jiří Klíma, úspěšný český reprezentant v terénním triatlonu.

Sobotní závod nazvaný byl původně plánovaný jako běžkařský, nakonec se však uskutečnil v „suché" variantě jako běžecký. I tak ale přilákal na start dvoustovku dospělých a více než sedmdesátku dětských sportovců!

Jedenáctikilometrový závod Beskydskými lesy pořádaný Resortem Valachy Velké Karlovice byl pro sportovce netradiční. „Startovalo se po setmění, každý si tak na trasu svítil vlastní čelovkou. Vše bylo ještě okořeněno intervalovým startem, sportovci vyráželi na trať vstříc temnému lesu každý individuálně," upřesnil prezident Valachy Tour Vladimír Sušil.

Mezi ženami se na nejvyšší stupínky postavilo favorizované rodinné duo z Prachatic. Vítězkou se stala Šárka Grabmüllerová, maminka úspěšné české reprezentantky v triatlonu Anety Grabmüllerové. Na třetím místě pak závod dokončila zlínská Jana Žaludková.

Závod dospělých sportovců předcházely dravé boje dětí v pěti věkových kategoriích na kratších trasách. Trať dětských závodů, stylově vyznačená desítkami drobných světýlek, stejně jako perníková medaile v cíli pro každého, vykouzlily na tvářích malých sportovců široké úsměvy bez ohledu na dosažené výsledky.

„S průběhem Noční stopy jsme maximálně spokojeni", prohlásil Sušil. „Letošní zima nám to zkomplikovala, ale dokázali jsme přijít s kvalitní alternativou běžkařskému závodu a skvělé ohlasy od závodníků jsou nám nejlepší pochvalou. Už teď se proto těšíme na další pokračování Valachy Tour, jímž je 10. května Valachy Dueatlon," láká prezident. (spo)