„První jsem si dopřál loni na podzim, když jsem poprvé usedl za volant závodního speciálu. Nyní si plním druhý,“ netají se mladý pilot ze Zlína a rodák z Holešova Adam Lahola, jenž se vydá na start 48. ročníku mezinárodního závodu ve voze Opel Adam se startovním číslem 118.

„Žádný jiný cíl než vidět cíl si se svými malými zkušenostmi ani dávat nemohu. Snad jen pokusit se dojet v našem Opel Adam Cupu na bedně,“ zasnil se aktuálně čtvrtý muž seriálu, jenž hájí barvy tečovické stáje Kimi Sport.

„Sázka na opel byla z ryze finančních důvodů, byl nejdostupnější a s podporou známých a sponzorů pro mě přijatelný. Navíc je ideální na naučení – sekvenční převodovka, výborný podvozek. V neposlední řadě je zajímavý i celý šampionát – finančně motivující s mediálním zájmem,“ líbí se Laholovi, jenž si závodní premiéru odbyl loni na sprintu ve Vsetíně.

V rozjeté sezoně vždy viděl cíl, ovšem na medailové příčky nedosáhl.

„Rád bych předjel vedoucího Martina Vopatřila, ale třebaže máme stejné auto, pořád to nejde, je někde jinde, je nejlepší,“ smekl před lídrem Opel Adam Cupu Lahola, jehož služby využívá.

„Mým vzorem je v Česku pro svou agresivní jízdu Venca Pech, ze světových jezdců se mi líbí Neuville a Tänak,“ prozradil.
Na Barumku se nyní intenzivně připravuje.

„Žádný speciální trénink ani životosprávu nedržím, ale nervozita stoupá. Snad s první zatáčkou zmizí,“ směje se mladý pilot, jemuž bude doma držet palce dcera Ema.

„Je má největší fanynka, těžko se dostává z auta. Přítelkyně raději odcestovala do New Yorku. Stejně jako pro mě je to pro ni za mořem premiéra. Strach ale nemá, po Valašce si už zvykla,“ pousmál se Lahola, jenž netrpí na pověrčivost.

„Nemám ani žádný rituál,“ dodal majitel autodopravy.

„Mým snem je někdy v budoucnu pilotovat vůz R5 a třeba si zajet světový šampionát ve Finsku. Vše je ale o financích. Reálněji ovšem vypadá můj další přestup do vozu R2. Kdy to bude, ukážou další závody. Stejně jako má premiéra na Barumce,“ už se těší Adam Lahola, jehož bude navigovat Vítězslav Baďura.

„Kdo letos vyhraje Barumku? Sice to bude mít složitější než v minulosti, ale bude to opět náš Honza Kopecký,“ dodal s úsměvem začínající automobilový pilot.