Šumperk – Uherský Brod 77:98 (18:20, 37:47, 60:77)

Na začátku tahali za delší konec domácí, postupně se ale role vyměnily a Broďané úvodní čtvrtinu vyhráli 20:18. „A k překvapení všech už jsme domácí do vedení nepustili," usmíval se hostující trenér Dušan Balija.

Ten se mohl spolehnout především na vynikající hru obrany. „Pivoti pracovali výtečně na doskoku v obraně i na útočné polovině a dařilo se eliminovat podkošového střelce Josefa Krestu. Ten svoji frustraci přetavil do zisku technické chyby za nevhodné komentáře k výkonu rozhodčích," poznamenal brodský kouč.

Neprostupnou hráz vystavěl Lukáš Kratěna, který dal soupeřům pocítit, jaké je to potkat na palubovce dobře „zakořeněný strom". Letec Dominik Ihring zase získával velké množství míčů a především se ke střeleckému koncertu rozjeli rozehrávači Miroslav Mrlík a Michal Ihring, kteří dohromady nasázeli 56 bodů.

„Mrlík se ani jednou nemýlil z čáry trestného hodu, když proměnil všech osm pokusů, Michal Ihring pro změnu trefil fantastických šest trojek," smekl Dušan Balija klobouk, který ale za parádní výkon pochválil celé družstvo.

Uh. Brod: M. Ihring 31, Mrlík 25, Krejčiřík 11, D. Ihring 10, Mikel 6, Povolný 6, Rožek 5, L. Kratěna 4. Trenér: Balija.

Navázat na úvodní výhru budou chtít brodští basketbalisté v pátek večer ve Svitavách, které mají také bilanci 1–4.