Kajakář Ondřej Prchlík a kanoistka Klára Studničková sbírali zkušenosti na druhém závodě světového poháru v polské Poznani a šestnáctiletý kajakář Vojtěch Tischer absolvoval tradiční mezinárodní regatu na bratislavském Zemníku, jenž bude na přelomu června a července hostit mistrovství Evropy juniorů a do 23ti let.

V konkurenci adeptů na olympijské medaile si Ondřej Prchlík zajel v Polsku finále čtyřkajaků spolu se Součkem, Cermanem a Humhalem (všichni USK Praha).

České kvarteto obsadilo devátou pozici, když zvítězila hvězdná německá posádka Max Rendschmidt - Max Lemke - Jacob Schopf -Tom Liebscher Lucz před čínskou a slovenskou lodí.

Klára Studničková skončila v Poznani šestá na kilometru a šestnáctá (sedmá v B finále) na olympijské dvoustovce. Dvě pátá místa si z Bratislavy přivezl dorostenec Vojtěch Tischer, který pádloval v deblkajaku spolu s Ondřejem Barabášem z Frýdku-Místku ve finálových jízdách na kilometru a pětistovce.

Fotbalisté Zlechova (červenočerné dresy) si ve 23. kole I. B třídy skupiny C vyšlápli na vedoucí Ořechov.
I. B třída sk. C: Buchlovice deklasovaly Lhotu, Ostroh přetlačil Prakšice

K tomu přidal čtrnáctou příčku (5. ve finále B) na trati 500 metrů. V těchto závodech dominovaly posádky z Německa, Polska a Slovenska.

„Ve čtvrtek 30. května odjíždí žactvo, dorost a junioři do Račic, kde se pojede nominace na Evropu a potažmo svět juniorů. Kromě toho se bude bojovat o další pohárové body a pochopitelně i medaile,“ říká trenér a předseda oddílu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.