Žákyně Růžena Poznerová dokonce vybojovala bronzovou medaili.

V Chorvatsku byl Ondřej Habarta na evropském šampionátu juniorů jediným hradišťským želízkem v ohni. Jeho pouť soutěží skončila v nabité konkurenci hned v prvním kole. Z pěti zápasů dokázal zvítězit v jediném a byl vyřazen. Celkově obsadil z dvaadevadesáti startujících až 78. příčku.

Habartovi se o víkendu příliš nevedlo ani na Velké ceně Dukly Olomouc, kde v mužské kategorii skončil pětatřicátý. Naopak takřka na jedničku si vedl zkušený Libor Karásek, jenž mezi devětašedesáti startujícími obsadil 10. místo. „Libor šermoval výborně, stále se zlepšuje,“ těší trenéra Slovácké Slavie Petra Frantu.

Na stejném místě, jen o den později, se představilo i žactvo. V kategorii žáků se o vavříny ucházelo šestapadesát mladých šermířů nejen z Česka, ale i Slovenska a Polska. Do starší kategorie si přijeli vyzkoušet svoji výkonnost i Jiří Dziacký a Jan Marčík. Oba byli vyřazeni již v 1. kole. „Soutěž byla velmi dobře obsazena, i přes velkou snahu na zkušenější soupeře ještě nestačili,“ podotkl Petr Franta.

Větší radost mohl mít ze žákyň. V konkurenci 29 závodnic si ze Slovácké nejlépe vedla Růžena Poznerová, která vybojovala třetí místo. Aneli Mrázová a Magda Kořínková pak byly vyřazeny ve 2. kole soutěže. „Magda překvapila velkou bojovností a vůlí vyhrát. Věkem patří ještě mezi mladší žačky a je velkým příslibem do budoucnosti,“ pochválil mladou šermířku trenér Franta.