Hostům ze Slovácka ani nevadilo, že do sobotního utkání nastoupilo bez dlouhodobě zraněného univerzála Adamce, kterého na tomto postu nahradil smečař Dřímal.

Na smeči zase alternoval libero Bláha a chyběl také zkušený blokař Skyba.

„Od úvodu zápasu měli hosté převahu, domácí mladé hráče přehrávali účinnějším servisem, dominovali také v útoku a obraně na síti. Brzy vedli 7:3 a pak v jednom postavení zničil domácí přihrávače servírující Dřímal, který přispěl k vedení VSK až 13:3,“ líčí předseda klubu ze Starého Města Petr Straka.

2. volejbalová liga mužů
Výsledky: Kojetín A - Staré Město 0:3 (-15, -22, -9), Kojetín A - Staré Město 0:3 (-19, -18, -18).
Sestava VSK: Kamler, Kroča, Kamrádek, Dřímal, Bláha, Michalčík na liberu Slezák, střídali Směták, Janík, Kostík.

Hosté bez problému vedení uhájili až do vítězné koncovky. Druhý set byl ale mnohem vyrovnanější. Staré Město polevilo, dělalo také nevynucené chyby v mezihře a domácí se šance úspěšně vzchopili.

„V koncovce vedli 22:21, ale závěr patřil VSK. Hosté srovnali a následně Kamrádek sérií tří nepříjemných servisů přispěl body až k zisku setu,“ říká Straka.

V závěrečném setu hráči VSK jednoznačně dominovali a pod taktovkou zkušeného nahrávače Kamlera nedali domácím minimální šanci na zvrat.

V odpoledním utkání nahradil Kamlera na nahrávce ústřední nahrávač béčka VSK Směták a vystřídali také mladí nadějní Janík a Kostík na blok. „Zápas byl vyrovnanější, ale tři body bez větších problémů vybojovali hosté,“ těší zkušeného funkcionáře.

V dohrávce 11. kola I. ligy házenkářek ovládla derby domácí Jiskra Otrokovice (v černém), která porazila Kunovice 30:24 díky zvládnutému závěru a širší lavičce.
Kunovice ovládly drama v Bohumíně. Žáková dostala do hlavy, rozhodla dorostenka

Nová sestava VSK se na palubovce postupně sehrávala. „V průběhu úvodního setu si po obraně v poli a úspěšném útoku vybudovala průběžné tříbodové vedení, které v koncovce ještě povýšila po sérii plachtících servisů Janíka až na 23:16. Set získali hosté proměněním druhé setbolu,“ hlásí Straka.

Od vyrovnaného stavu 5:5 ve druhém setu opět zaúřadovali skvěle podávající hráči VSK Dřímal a Bláha. I díky jejich příspěvku náskok hostů vzrostl až na 12:6. Domácí sice v dalším průběhu náskok VSK korigovali až do koncovky, kdy hosté vedli 20:17.

„Znovu zaúřadoval na servisu Janík, hosté dospěli až k setbolu 24:17 a druhý vzápětí proměnili,“ uvedl Straka.

Závěrečný set jen potvrdil převahu VSK a při vedení až 20:12 dospěli hosté k jasnému vítězství za tři body.