„Turnaje jsem se několikrát zúčastnil jako hráč, letos ovšem pouze jako divák a fanoušek domácího týmu. I přesto jsem se nenudil, bylo zde k vidění mnoho bojovných výměn a samozřejmě i hodně šikovných volejbalistek," řekl Šimon Bednář, který hraje volejbal už od dětství a povzbuzovat přišel po oba dny.

Bojkovický volejbalový turnaj má dlouholetou tradici, za dob své největší slávy jezdilo do tohoto malého města až pětadvacet extraligových, ligových i amatérských družstev. Letos se jich zúčastnilo čtrnáct – osm mužských a šest ženských týmů.

„Vítězem se stalo prvoligové mužstvo z Nového Mesta nad Váhom. Je to jejich dvanácté vítězství na turnaji, čímž vyrovnali počet triumfů Starého Města," prozradil Marek Ogrodník, jeden z organizátorů akce. Na druhé příčce se umístil tým z Slovácké Slavie Uherské Hradiště, bronz získalo mužstvo z Napajedel. „Letos jsme podruhé přivítali družstva v našem novém areálu. I když počasí nebylo ideální, přišel i velký počet diváků," dodal Marek Ogrodník.

Nedělní ženské klání ovládly volejbalistky z 1.AC Uherský Brod. Stříbro získal tým z Bystřice pod Hostýnem, třetí místo si z domácího turnaje odnesly ženy Bojkovic. „Úroveň nebyla tak velká jako v předchozích ročnících, kdy se účastnilo více extraligových mužstev. Úbytek týmů způsobil hlavně konkurenčního turnaj v Kojetíně," zhodnotil víkend jeden z rozhodčích Tomáš Zimmermann.

I přesto se dvoudenní volejbalové souboje „O pohár Bílých Karpat" těší oblibě, minimálně věrných fanoušků a hostujících hráčů. „Jezdíme sem už spoustu let a moc rádi. Je to součást našeho letního soustředění, kdy trénujeme s hráči v přípravných zápasech na další sezonu," vysvětlil Leoš Šrámek, trenér juniorů VSC Fatra Zlín. 

Pořadí nejlepších – muži: 1. Nové Mesto nad Váhom, 2. Uherské Hradiště, 3. Napajedla, 4. Bojkovice. Ženy: 1. 1. AC Uherský Brod, 2. Bystřice pod Hostýnem, 3. Bojkovice.

KAROLÍNA PEŘESTÁ