„Úroveň protihráčů byla trošku horší než potkávám běžně v soutěži, ale protože jsem měl volný víkend, přišel jsem si zahrát. Že to nakonec dopadlo mým vítězstvím, jedině dobře,“ usmíval se rodák z Ostrožské Nové Vsi.

Kolečkář na tradičním klání nenašel přemožitele.

Ve finále si poradil i s hlavním organizátorem a předsedou klubu stolního tenisu v Ostrožské Nové Vsi Ivem Mikoškou. „Matyáš prokázal svoji kvalitu a zaslouženě mě porazil,“ uznal sportovně daleko poražený finalista.

I když mateřskému klubu loni pomohl k postupu do divize, nyní je hráčem Hluku, ale působí v třetiligových Šarovech.

„Láká mě extraliga, ale mým cílem je německá Bundesliga,“ svěřuje se nadaný stolní tenista, který ping-pong hraje od svých šesti let.

Turnaj neregistrovaných hráčů opanoval Bob Kocourek z Brna. Mezi dětmi zvítězil domácí Adam Hübner, ženám zase kralovala Aneta Vodáková ze Šitbořic.

Na turnaji v Ostrožské Nové Vsi startovala vůbec poprvé. „Pozvali mě sem místní a jsem naprosto spokojená,“ zářila sympatická blondýna.

Novoveský turnaj ve stolním tenisu O pohár starostky obce 2023
Muži registrovaní: 1. Matyáš Kolečkář, 2. Ivo Mikoška, 3. Martin Konečný (všichni Ostrožská Nová Ves).
Muži neregistrovaní: 1. Bob Kocourek, 2. Juraj Skurka (oba Brno), 3. Antonín Horák (Ostrožská Nová Ves)
Ženy: 1. Aneta Vodáková (Šitbořice), 2. Dana Straková (Ostrožská Nová Ves), 3. Barbora Černá (Kunovice)
Žáci: 1. Adam Hübner, 2. Karel Jahodík, 3. Šimon Machala (všichni Ostrožská Nová Ves)

„Když to srovnám s našimi turnaji, moc se mi tu líbí. Atmosféra byla perfektní, všichni jsou tady moc milí. Turnaj měl spád, zahrál si každý. Já jsme si mohla utkat i s muži, což bylo příjemné zpestření. Snad se sem za rok zase vrátím,“ přeje si stolní tenistka, která nastupuje za Šitbořice v OP II a hostuje taky v Mikulově, kde hraje za ženy.

Turnaj o nejlepšího Dolněmčana
Nejlepším stolně tenisovým Dolněmčanem je opět Miroslav Janča

Celkem se letošního ročníku zúčastnilo 66 registrovaných i neregistrovaných hráčů a hráček všech věkových kategorií, což je o deset víc než loni. Největší nárůst zaznamenali pořadatelé mezi registrovanými stolními tenisty.

„Jsme spokojení. Úroveň je podobná jako v minulých letech. Jenom škoda, že nepřijeli někteří divizní hráči, kteří tady byli loni, ale letos si plnili klubové povinnosti v krajských soutěžích,“ uvedl Mikoška.

Ve sportovní hale znovu vládla pohodová sportovní atmosféra. O výsledky až tolik nešlo, všichni si přijeli hlavně zahrát, dobře se pobavit. Někteří si mezi zápasy dali štamprli slivovice, padlo i nějaké pivo. Jedly se párky či uzené.

Stolní tenis patří v Ostrožské Nové Vsi mezi oblíbené sporty. V obci na Uherskohradišťsku se pravidelně hraje od roku 1962.

Oddíl v současnosti disponuje čtyřmi družstvy dospělých a jedním žákovským týmem. První mužstvo hraje divizi, ale bojuje o záchranu. „Matyáš Kolečkář nás vytáhl výš, ale už je v Šarovech, kde nastupuje ve třetí lize. My jsme počítali s tím, že budeme mít problémy se záchranou, ale po polovině soutěže ztrácíme jednu porážku,“ dodává Mikulec.