„Docela mně to překvapilo. Sice se mi minulý rok docela vydařil a dosáhl jsem v něm hodně úspěchů, ale v Hluku je spousta výborných sportovců, takže mohl zvítězit kdokoliv,“ míní Kolečkář.

Sportovec města Hluk za rok 2022
Jednotlivci:
1. Matyáš Kolečkář (stolní tenis), 2. Roman Sopůšek (fotbal), 3. Šimon Polák, 4. Ester Poláková (oba armwrestling), 5. Ctibor Tichopádek (florbal)
Kolektivy: 1. fotbalové A družstvo mužů, 2. stolnětenisové družstvo žen, 3. armwrestling
Kolektivy – práce s mládeží: basketbal - družstvo U13 (trenéři Jiří Kalakaj a Libor Novotný), Mažoretky - Minivčeličky (trenérky Vendula Marková, Michaela Jančová a Michaela Marková), Stolní tenis KST – přípravka a žáci (trenéři Monika Vybíralová a Vratislav Oslzla)
Talenti: Aleš Burián (atletika) Kateřina Dominiková (mažoretky), Michaela Kočicová (florbal), Ondřej Matuštík (fotbal), Markéta Míšková (basketbal), Lucie Obdržálková (stolní tenis, KST) Liliana Širůčková (stolní tenis, Spartak)
Síň slávy: Antonín Dohnal, Lubomír Žajdlík (oba volejbal), Jiří Kolísek (stolní tenis), Radomil Sopůšek, Ivo Šimčík (oba fotbal)

Na pódiu byl víc nervózní než stolem. „Trému jsem měl opravdu velkou,“ přiznává s úsměvem. „Ale je určitě super, že tato anketa vznikla, protože hlavně pro mladé kluky a holky je to velká motivace se sem dostat,“ je přesvědčený.

Kolečkářovi patří mezi českými kadety třetí místo. Loni pomohl rodné Ostrožské Nové Vsi k postupu do divize. Sám ale hraje třetí ligu za Šarovy, kde si drží úspěšnost sedmdesáti procent. Ve Vlašimi navíc ovládl celorepublikový bodovací turnaj mládeže.

Stříbro bral Roman Sopůšek. Klíčový hráč Spartaku táhne mužstvo v boji o postup do krajského přeboru, z pozice středního záložníka v roce 2022 vstřelil celkem osmnáct branek a stal se nejlepším střelcem týmu.

 Byl také důležitou postavou krajského výběru Zlínska, kterému pomohl k postupu na amatérské mistrovství Evropy.
Kromě fotbalu hraje také futsal, ve druhé lize obléká dres Tanga Hodonín.

„Moc si tohoto ocenění vážím. Minulý rok jsem byl čtvrtý, teď jsem poskočil nahoru. Je to odměna za celoroční i celoživotní dřinu. Poděkovat musím hlavně rodičům, kteří mě vždy podporovali, vedli ke sportu. Hlavně díky nim jsem tady,“ uvědomuje si Sopůšek.

Třetí příčku obsadil pákař Šimon Polák.


Obrovský talent českého armwrestlingu dokázal, že jeho levačka je jednou z nejlepších a nejsilnějších v celé Evropě, což potvrdil titulem na evropském šampionátu, který se konal v Bukurešti.

Obrovský úspěch zpečetil ziskem bronzové medaile na mistrovství světa v turecké Antalyi. V anketě porazil i sestru Ester Polákovou, která skončila čtvrtá.

Ani jeden ze sourozenců se ale galavečeru nezúčastnil. Důvod absence návštěvníky v sále zasáhl.

„Na Šimona dnes při práci v lese spadl strom. Leží ve zlínské nemocnici. Co mám zprávy, měl by být z nejhoršího venku, ale má těžký otřes mozku a další zranění. Kvůli tomu tady není ani Esterka,“ vysvětloval šéf klubu Armwrestling Hluk Dušan Tesařík.

Organizátorům za oba oceněné poděkoval. „Všichni z pákařského oddílu jsme na ně neskutečně hrdí. Za dosažené výsledky si umístění mezi pětkou nejlepších zaslouží. Šimonovi na dálku přeji brzké uzdravení,“ pronesl Tesařík.

Zdroj: Libor Kopl

Pátý byl florbalista Ctibor Tichopádek. „Nemám slov,“ poznamenal pouze zaskočený gólman.

Mezi kolektivy triumfovali fotbalisté Spartaku, které svými výkony a výsledky předčili i stolnětenisové družstvo žen členy armwrestling klubu.

„Je to velký úspěch. Moc si toho s kluky ceníme. Jsme rádi, že jsme konečně porazili i pákaře,“ uvedl kapitán Roman Sopůšek.

Zdroj: Libor Kopl

Mezi mládežnickými kolektivy a v práci s mládeží bylo odměněno basketbalové družstvo U13, mažoretky - Minivčeličky a stolně-tenisové naděje z přípravky a žáků.

Z talentů si v roce 2022 nejlépe vedl atlet Aleš Burián, mažoretka Kateřina Dominiková, florbalistka Michaela Kočicová, fotbalista Ondřej Matuštík, basketbalistka Markéta Míšková a stolní tenistky Lucie Obdržálková a Liliana Širůčková.

Do síně slávy byli uvedeni volejbalisté Lubomír Žajdlík s Antonínem Dohnalem, stolní tenista Jiří Kolísek a fotbalisté Radomil Sopůšek a Ivo Šimčík. Speciální cenu obdržel Štěpán Jurásek.

Slavnostní galavečer se v pátek večer kvůli rekonstrukci tvrzi uskutečnil v malém sále sportovní haly. V tradiční anketě hlasovalo osmnáct předsedů hluckých sportovních oddílů.

Hlavním hostem povedeného večera byl kouzelník Richard Nedvěd. Návštěvníky a oceněné sportovce ale pobavili také členové a členky hluckých souborů a spolků.

Zdroj: Libor Kopl