Poláková je největším talentem v armwrestlingu. Na všech soutěžích patří k medailovým jistotám, výčet jejích úspěchů je neskutečný.

„Na mistrovství Evropy v Moldávii brala stříbro a bronz, na šampionátu se ale také zapsala do svého sportu, když její finálový zápas trval bezmála dvacet minut a stal se tak nejdelším duelem všech dob!“ upozorňuje ředitel příspěvkové organizace Sport Hluk a hlavní organizátor akce Karel Bojko.

Druhý v tradiční anketě skončil Roman Sopůšek. Lídr a kapitán Spartaku pomohl týmu k návratu do krajského přeboru, s krajským výběrem Zlínska navíc získal na amatérském mistrovství Evropy ve Španělsku bronz.

Sopůška navíc kromě fotbalu baví i futsal, Tangu Hodonín pomáhá ve druhé lize pomáhá Tangu Hodonín.

Bronz bral letos stolní tenista Matyáš Kolečkář. Mládežnický reprezentant bral na národním šampionátu kadetů v Praze získal stříbro v jednotlivcích i ve čtyřhře a zajistil si tak nominaci na mistrovství Evropy kadetů v polských Gliwicích, kde se probojoval mezi 32 nejlepších v Evropě.

Loni vyhrál titul přeborníka Zlínského kraje mužů. Od srpna je hráčem druholigového Havířova, kde se nyní pyšní téměř 80% úspěšností.

„Vyniká dominantní hrou z bekhendové strany, z forhendové strany umí výborně měnit rotace. Má velikou tréninkovou pílí a obrovskou vůli,“ chválí Bojko.

Mezi kolektivy kralovali fotbalisté Spartaku. Svěřenci trenérů Václava Uhlíře a Aleše Zlínského navázali na veleúspěšný předchozí rok a znovu pokračovali ve skvělých výkonech.

V ročníku 2022/2023 s přehledem vyhráli svoji soutěž a zaslouženě postoupili do krajského přeboru, kde coby nováček po podzimu ztrácí na lídra z Hrachovce pouhé dva body. „Áčko na domácím hřišti v soutěžním utkání znovu neprohrálo a domácí neporazitelnost drží už neuvěřitelných padesát měsíců. Tradičně disponuje nelepší obranou v soutěži,“ vyzdvihuje Bojko.

Stříbro brali členové armwrestlingového oddílu, který je dlouhodobě nejúspěšnějším klubem v České republice, který se stále více prosazuje i na mezinárodním poli, což dokazuje zisk stříbra a dvou bronzů na mistrovství Evropy a 11 zlatých medailí na světových pohárech.

Další příčky patřili fotbalistům. Třetí byl dorost, čtvrté béčko. Oba týmy s přehledem ovládly svoje soutěže a postoupily do vyšší třídy, hlucká rezerva navíc po triumfu ve finále okresního poháru slavila na stadionu ligového Slovácka double.

Mezi mládežnickými kolektivy a v práci s mládeží bylo odměněno fotbalové družstvo starších žáků, které vedou trenéři Tomášové Martiš, Minařík a Šimoník, tým hluckých mažoretek a stolně-tenisové naděje z přípravky a žáků.

Z talentů si v roce 2023 nejlépe vedly stolní tenistky Aneta Ježková s Kristýnou Konečnou, fotbalista Tomáš Kurtin, florbalista Albert Příleský a mažoretkové trio ve složení Vanessa Tesaříková, Vendula Jančová a Iva Turčinová.

Do síně slávy byli uvedeni fotbalisté František Novotný, Stanislav Šimčík, Pavel Zavadil, stolní tenista Jan Hájek a basketbalista Jiří Hybler,

Speciální cenu obdržela Tereza Říhová, která se věnuje westernovému ježdění.

„Získala na rok práci v USA na ranči u Briana Bella v Texasu a letos se jí její přání splnilo. Na prvních závodech v Oklahomě se jí podařilo rovnou vyhrát v kategorii Rookie Pro s valachem jménem “Chicago”. Na dalších závodech skončili čtvrtí a pátíů. Hrdě pod asociací NRHA reprezentovala Českou republiku, kde by teď v závodění chtěla pokračovat,“ uvedl Bojko.

Slavnostní galavečer se v pátek večer uskutečnil v malém sále sportovní haly. V tradiční anketě hlasovalo sedmnáct předsedů hluckých sportovních oddílů, předseda Tělovýchovné jednoty a zástupce mažoretek.

Hlavním hostem povedeného večera byl komik Lukáš Pavlásek.

Vystoupil také slovácký písničkář Honza Grebík či hudební skupina KOMa.

Návštěvníky a oceněné sportovce pobavila i Alena Smolíková s fenkou Foxy, vystoupily hlucké mažoretky či ženský pěvecký soubor Klebetnice.

Sportovec města Hluk za rok 2023
Jednotlivci: 1. Ester Poláková (armwrestling), 2. Roman Sopůšek (fotbal), 3. Matyáš Kolečkář (stolní tenis), 4. Václav Vaculovič (armwrestling), 5. Ondřej Bartoš, 6. Monika Náhlíková (oba florbal), 7. Štefan Bartošek (fotbal)
Kolektivy: 1. fotbalové A družstvo mužů, 2. armwrestling, 3. fotbalový tým dorostu, 4. fotbalové B družstvo mužů, 5. florbalové družstvo mužů
Kolektivy – práce s mládeží: fotbal - starší žáci (trenéři Tomáš Martiš, Tomáš Minařík a Tomáš Šimoník), stolní tenis KST – přípravka a žáci (trenéři Monika Vybíralová a Vratislav Oslzla), mažoretky – tým „Hlucké mažoretky“ (trenérky: Vendula Marková, Michaela Jančová a Michaela Marková)
Talenti: Aneta Ježková, Kristýna Konečná (obě stolní tenis), Tomáš Kurtin (fotbal), Albert Příleský (florbal), Vanessa Tesaříková, Vendula Jančová a Iva Turčinová (mažoretkové trio)
Síň slávy: Jan Hájek (stolní tenis), Jiří Hybler (basketbal), František Novotný, Stanislav Šimčík, Pavel Zavadil (všichni fotbal)
Speciální cena: Tereza Říhová (westernové ježdění)