„Těžký začátek, oba soupeři byli velice kvalitní. Většinou míváme na začátku sezony problémy. Pokaždé nám chvíli trvá, než se na pálce chytneme. Věřím, že to přijde brzy. Tyto zápasy nám odhalily nedostatky, na kterých zapracujeme,“ zůstala v klidu dlouholetá opora Kunovic Eliška Mlýnková.

Šnečice se loni poprvé po šesti letech neprobojovaly do semifinále a obsadily konečné šesté místo, i letos to budou mít v boji o play-off hodně těžké.

Úvodní duely ukázaly, že kunovické sotbalistky mají po dlouhé pauze na čem pracovat. „Máme mladý tým, musíme se sehrát a nasbírat zkušenosti,“ přitakává Mlýnková.

Hráčky Snails po minulé sezoně přišly o Slaninkovou s Rampáčkovou. Obě opory odešly ke konkurenci do Ostravy, kde posílily nováčka Arrows. Gunišová zase zamířila do Chorvatska, Měšťanová získala angažmá v Itálii.

Novými tvářemi jsou Slovenky Michaela Merczová, Vanessa Keményová a Viktória Šarkányová. Rakouské akvizice Olivia Bettstein i Ina Kaindl sice v klubu pokračují, ale stejně jako navrátilkyně Tereza Vlčková o víkendu na Mlatevni scházely. Naopak po mateřské pauze se ke sportu vrátila nadhazovačka Lucie Veličková, dříve Kaplarczyková.

I s ní to ale měly Moravanky nesmírně složité proti soupeřkám z hlavního města fakt těžké. „Abych řekl pravdu, neočekával jsem, že bychom nějakým způsobem překvapili a Joudrs či Eagles obrali o bod,“ přiznává trenér Snails Přemysl Beránek.

„Úvodní duely jsme brali jako rozehrání se soupeři, které se pokusíme v sezoně dostat pod nás. Joudrs měl opravdu dobrou pálku a nedal nám moc šancí, stejné to bylo i v neděli. Trošku mě mrzí, že jsme nedali ani bod,“ posteskl si.

Domácí tým si alespoň v neděli vyzkoušel nové osvětlení. Pod světly se Moravankám najednou začalo dařit, v šesté směně to bylo 6:6. Noční napínavý duel se protáhl, Kunovice nakonec padly s favoritem až v prodloužení.

Vedení slováckého klubu v době pandemie koronaviru v areálu z mobilních kontejnerů vybudovalo nové šatny pro hráče a hráčky nebo záchody pro fanoušky.

V Kunovicích se od nové sezony mohou také pochlubit dvěma novými krytými tribunami či klubovnou.

Ženské softbalová extraliga pokračuje dalšími koly za dva týdny. Šnečice se představí v Trutnově a v Praze, kde vyzve Storms Řepy.

Extraliga žen v softbalu -

Víkendové výsledky: Snails Kunovice – Joudrs Praha 0:12 a 0:10, Snails Kunovice - Eagles Praha 0:12 a 7:8 po prodloužení.