Předseda klubu Snails Kunovice a trenér žen Milan Zedník i tak ale hodnotil první letošní soutěžní víkend pozitivně. „Holky to odehrály s chutí, předvedly co v nich je. Sice jsme v poli udělali hodně zbytečných chyb, kterými se zápasy zlomily a kvůli nimž jsme neuhráli lepší výsledky, ale výsledný dojem je dobrý,“ říká.

Extraliga žen v softballe
Výsledky: Snails Kunovice – Eagles Praha 1:10 a 2:10, Snails Kunovice – Tempo Praha 1:9 a 1:2.

Šnečice se v sobotu proti Eagles musely obejít bez zkušených rakouských hráček Kaindlové a Bettsteinové, i proto na silného soupeře nestačily. „Jejich absence byly poznat,“ poznamenal Zedník.

V neděli už ale zahraniční akvizice na Mlatevni nescházely, výkony Kunovic šly nahoru. Ve druhém zápase domácím tým proti Tempu sahal po výhře, ale soupeř v šesté směně za nerozhodného stavu 1:1 odpálil homerun, na který už Moravanky nedokázaly reagovat.

„Přitom do té doby byla naše hra bezchybná. Kdybychom takto hráli pokaždé, výsledky by byl úplně jiné,“ míní Zedník.

I přes čtyři prohry si ale kunovické softbalistky ověřily, že se mohou měřit i s týmy z popředí tabulky. „Eagles dlouhodobě patří k nejlepším družstvům, také Tempo má díky dvěma dobrým nadhazovačkám medailové ambice,“ uvedl Zedník.

Jeho mladý tým o víkendu čeká těžké venkovní duely proti Ledenicím a Joudrs Praha. „Oba soupeři jsou rovněž aspiranti na medaile, ale těžko to budeme mít ve všech zápasech. Musíme se soustředit, hrát s chutí,“ dodává Zedník.

Celek ze Slovácka po úspěšném medailovém období v minulém roce prožívá horší časy. Šnečice vyklidily pozice z popředí tabulky, loni klesly až na dno. Od něj se ale chtějí odrazit, posunout se zase výš.

Týmu citelně scházející dlouholeté opory Eliška Mlýnková a Denisa Húsková. Zkušené hráčky budou v letošním ročníku nejvyšší ženské soutěže vypomáhají týmu i hlavnímu kouči Milanu Zedníkovi coby asistentky trenéra, do zápasu naskočí už jenom výjimečně. Z loňské sestavy nepokračují ani Tereza Vlčková a Lucie Veličková.