„Jsem samozřejmě ráda. Na turnaj jezdím pravidelně, posledních šest let. I když nás není tolik jako mužů, holky se lepší, přibývá nás. I když místní nehrají, přijedou zase děvčata odjinud,“ říká Straková, která v Ostrožské Nové Vsi triumfovala podruhé.

Mužskou kategorii ovládli domácí borci. Vyhrál Martin Konečný, druhý byl Patrik Rampáček. Bronz bral Alexander Piták ze Šternberka.

Mezi neregistrovanými muži kraloval Bob Kocurek z Brna, druhou příčku obsadil Antonín Horák z Ostrožské Nové Vsi a třetí skončil Michal Jarýn z Kyjova. Žákovský turnaj opanovala Eliška Srovnalová z Bílovic.

Mezi muži byli hlavním adepty na vítězství sourozenci Martin a Pavel Jurasovi ze Bzence. Bratři jezdí do Ostrožské Nové Vsi pravidelně, akci si pokaždé užívají.

„ Za mě je to nejlepší turnaj v okolí. Líbí se mi zdejší přátelská atmosféra. Lidi jsou fajn, organizace je perfektní,“ pochvaluje si Martin Juras.

Opora Ježova v minulých ročnících většinou skončila na bedně a i letos měla skvěle našlápnuto, jenž z turnaje nečekaně odstoupili, protože jeli hrát mistrovské utkání za svůj mateřský oddíl.

Trenér Ivan Klauda se bude v Uherském Ostrohu věnovat pouze mládeži.
Klauda před utkáním s Brumovem odstoupil, věnovat se bude jenom mládeži

Letošní ročník vynechal Matyáš Kolečkář. Obhájce trofeje už svojí výkonností patří na úplně jiné turnaje. „Pro něj je to málo,“ přiznává hlavní organizátor a předseda klubu stolního tenisu v Ostrožské Nové Vsi Ivo Mikoška, který byl letos čtvrtý.

Právě on se před rokem postavil Kolečkářovi ve finále, ale neuspěl. „Matyáš je jinde než my ostatní. V pátek hrál poprvé první ligu za Havíčov, jinak stabilně nastupuje ve druhé lize a zároveň je členem mládežnické reprezentace,“ připomíná.

I bez Kolečkáře byl ale letošní ročník rekordní. V sobotu se za stůl postavilo 87

registrovaných i neregistrovaných hráčů a hráček všech věkových kategorií.

Tolik stolních tenistů v Ostrožské Nové Vsi nikdy předtím nebylo. „Doteď jsme měli nejvíc 73 hráčů,“ hlásí Mikoška.

Hokejisté Uherského Ostrohu (bílé dresy) v 19. kole Krajské ligy deklasovali poslední Brumov 9:1.
Hokejový rybář Stránský chtěl končit. O svátcích přibral dvě kila, zničil Brumov

O vítězství se znovu bojovalo ve čtyřech kategoriích. Muži byli rozdělení mezi registrované a neregistrované, dále se utkaly děti a ženy.

„Jádro je pořád stejné, ale zbytek se neustále obměňuje. I letos jsme tu měli chlapi, co tady nikdy předtím nehráli. Úroveň je podobná jako v jiných letech,“ říká Mikoška.

V novoveské orlovně znovu vládla pohodová sportovní povánoční atmosféra. O výsledky až tolik nešlo, všichni si přijeli hlavně zahrát, protáhnout se a pobavit. Někteří si mezi zápasy dali pivo či štamprli slivovice, k obědu byla klobása či párky.

V Ostrožské Nové Vsi, kde stolní tenis patří mezi oblíbené sporty, se hrálo i v neděli. Tamní klub totiž hostil okresní přebory mužů i žen.

„O titul okresního přeborníka jednotlivců ve stolním tenisu se může utkat každý z registrovaných hráčů, kteří hrají za některý z okresních týmů bez ohledu na soutěžní úroveň. Hráči hrající krajské soutěže mají automaticky zajištěnu účast na krajských přeborech jednotlivců. Šest nejlepších hráčů, kteří se zúčastnili okresních přeborů a přitom nehrají krajské dlouhodobé soutěže, se tímto nominuje právě na krajský přebor jednotlivců,“ dodává Mikoška.

O pohár starostky obce Ostrožská Nová Ves 2024
Muži registrovaní: 1. Martin Konečný - Ostrožská Nová Ves, 2. Patrik Rampáček - Ostrožská Nová Ves, 3. Alexander Piták - Šternberk 
Muži neregistrovaní: 1. Bob Kocurek – Brno, 2. Antonín Horák - Ostrožská Nová Ves, 3. Michal Jarýn - Kyjov
Ženy: 1. Dana Straková - Ostrožská Nová Ves, 2. Michaela Korgerová – Rebešovice, 3. Miroslava Příhodová - Újezdec-Těšov
Žáci: 1. Eliška Srovnalová – Bílovice, 2. Adam Hübner - Ostrožská Nová Ves, 3. Vojtěch Stupňánek – Vážany-Ořechov