Dopolední pádlování odstartovala kilometrová jízda dračí lodě a outrrigerů, následovaly závody benjamínků na minikajacích a minikanoi, ve věkových kategoriích benjamínků 10-12 letých, zařazené do Českého poháru.

Dvoukilometrová klání střídaly souboje kanoistů, kanoistek, kajakářů a kajakářek na pěti kilometrech. Nejrychlejšími na minikajaku byli dvanáctiletí Anna Řihošková (Kojetín) a Alexandr Gabrhel (Ostrožská Nová Ves), v minikanoi dominoval kojetínský Prokeš. Jeho oddílový kolega, osmnáctiletý Ondřej Hirsch, ovládl kajakářské kategorie, patnáctiletá Laura Csomová (Přerov) byla nejrychlejší mezi kajakářkami.

Na kanoi vyhráli sedmnáctiletí - přerovský Ondřej Neradil a Sofya Palashavets z LS Brno.

„Rychlostní kanoisté soutěžili také o body do Velkomoravské ligy. Domácím se podařilo prosadit na stupně vítězů patnáctkrát,“ chlubí se hlavní organizátor a předseda pořádajícího klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Ve šplhu na tyči byla nejrychlejší čtrnáctiletá kajakářka Ostrožské Nové Vsi Tereza Studničková a patnáctiletý brněnský kajakář Cyril Slezák. Členové oddílu kanoistiky TJ ONV si došplhali celkem pro třináct cenných kovů. Dvacetiletý běžec AK Olomouc Petr Bachan obhájil loňské prvenství na trati 7,5 kilometru časem 28:53,9 minuty.

Házenkářky Kunovic (černé dresy) se v první lize žen drží mezi elitní trojicí.
Kunovice jasně přehrály Velké Meziříčí, k bodům pomohla i posila ze Zlína

Čtyřiapadesátiletý veterán Miroslav Nemšák hájící barvy Runsport teamu zaostal za vítězem necelých dvacet vteřin. Na vavříny svého otce z předcházejících Novoveských přespoláků se pokusil navázat vicemistr světa, bývalý hráč NHL (Columbus Blue Jackets) Jaroslav Balaštík.

Ve veteránech skončil běžec JS teamu pod stupni vítězů - čtvrtý. Nejrychlejší běžkyní se stala Tereza Fusková z AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště. Dvouapůlkilometrový okruh kolem jezera zdolala za 9:54,9. Sportovci pořádajícího spolku protnuli cílovou linii na některé z medailových pozic jedenáctkrát.

Letošního Novoveského přespoláku se zúčastnilo 183 sportovců, čímž byl vyrovnán účastnický rekord z před čtyř let. „Pádlujících bylo 142, běhajících 134 a šplhajících 66,“ hlásí Pjajčík.

Akce zařazená do projektu ČUS Sportuj s námi se uskutečnila za solidního počasí v sobotu 1. dubna na jezeře Čtverec a v jeho okolí.

Novoveský přespolák 2023, 46. ročník
Nejrychlejší kanoista: Ondřej NERADIL, Kanoistika Přerov
Nejrychlejší kanoistka: Sofya PALASHAVETS, LS Brno
Nejrychlejší kajakář: Ondřej HIRSCH, Kanoistika Kojetín
Nejrychlejší kajakářka: Laura CSOMOVÁ, Kanoistika Přerov
Nejrychlejší minikanoista: Jindřich PROKEŠ, Kanoistika Kojetín
Nejrychlejší minikajakář: Alexandr GABRHEL, TJ Ostrožská Nová Ves
Nejrychlejší minikajakářka: Anna ŘIHOŠKOVÁ, Kanoistika Kojetín
Nejrychlejší šplhounka: Tereza STUDNIČKOVÁ, TJ Ostrožská Nová Ves
Nejrychlejší šplhoun: Cyril SLEZÁK, LS BRNO
Nejrychlejší běžec: Petr BACHAN, AK Olomouc
Nejrychlejší běžkyně: Tereza FUSKOVÁ, AC Slovácká Slávia Uherské Hradiště