„Úvodní zápas v sousedském derby se vyznačoval velkou urputností, oběma soupeřem šlo o co nejlepší výsledek vzhledem k postavení v tabulce. Nakonec bitvu vyhráli hosté, když využili slabší chvilky domácích v koncovce dramatického tie breaku,“ hlásí předseda domácího klubu VSK Staré Město Petr Straka.

2. volejbalová liga
Výsledky: Staré Město – Napajedla 2:3 (21, -21, -18, 19, -15), Staré Město - Napajedla 3:0 (12, 22, 19).
Sestava VSK: Kamler, Vitásek, Bilanský, Kittel, Kamrádek, Žák, na liberu Bláha, střídali Ferenec, Pelikán, Kváč a Brády.

V úvodním setu se mužstva střídala v jednobodovém vedení až do srovnaného stavu 15:15. Pak domácí tříbodovou šňůrou ujeli na 18:15. Hráči Napajedel ještě zabojovali a koncovku zdramatizovali na stav 22:21 pro VSK.

Vzápětí však univerzál Kittel svým servisem rozhodil přihrávku hostů a domácí slavili zisk setu.

Podobně vyrovnaný byl i druhý set až do koncovky 22:22. „Režii závěru měl v rukou hráč hostů Mackovík, který v loňské sezóně působil v dresu VSK a plachtícím servisem přispěl k výhře Napajedel,“ říká Starka.

Třetí set rozhodl výpadek domácích, když při vedení 14:12 v jednom postavení selhali ve všech herních činnostech a náhle prohrávali 14:18. Hosté si pak vedení pohlídali až k zisku setu.

„Domácí následně oplatili stejnou mincí a za stavu 2:2 se hrál tie break. V něm domácím utekl začátek, když rychle prohrávali 3:9, pak ještě 8:11, ale zápas nevzdali. I díky servisu Kamrádka otočili na 13:11 a vzápětí měli i dvě mečboly 14:12. Nevydařilo se jim však střídání a po dvou chybách v mezihře a v útoku zápas ztratili,“ lituje Straka.

Slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců města Hluk za rok 2022 se v pátek večer kvůli rekonstrukci tvrzi uskutečnil v malém sále sportovní haly.
Podívejte se: sportovcům v Hluku vládne stolní tenista, Sopůšek byl druhý

V odpolední odvetě i díky změnám v sestavě domácí svého soupeře deklasovali. „Podařilo se především zařazení mladého univerzála Pelikána na post smečaře, který odvážnou hrou v útoku i kvalitním servisem přispěl řadou bodů k výrazné výhře VSK,“ uvedl Straka.

Domácí na soupeře doslova vlítli a výbornou obranou na síti i v poli záhy vedli 6:0 a 8:1, když hosté měli vybrány oba oddechové časy. Po celý set nepřipustili hráče Napajedel k výraznější akci. Dařilo se i dalšímu smečaři Vitáskovi a výsledek setu byl jednoznačný.

„Druhý se se nesl v podobném duchu, i když se hosté zlepšili. Výrazný náskok domácích až k setbolům 24:19 hosté v koncovce jen korigovali,“ popisuje staroměstský funkcionář.

Závěrečný set byl vyrovnaný až do stavu 16:16, pak domácí po dvou sériích úspěšných útoků zabodovali, ujeli na 22:17 a vedení v koncovce uhájili. Výrazně k tomu přispěli nejvíce bodující hráči Kittel a Pelikán.