V domácím závodě sice Březolupští v sestavě Martin Málek, Antonín Galliani, Michael Hádek a náhradník Gregorz Strozyk pomýšleli na nejvyšší příčku, své plány ale museli přehodnotit. „Pražané přijeli ve velmi silném složení, prakticky od začátku bylo jasné, že jim vítězství neunikne,“ uvedl jednatel Autoklubu Březolupy Josef Mizera.

Domácí tým se proto soustředil především na boj o stříbrný věnec, který svedl s dosavadním lídrem soutěže Libercem. Severočeši první dva závody seriálu vyhráli, tentokrát se však museli spokojit až se třetím místem. Duel byl vyrovnaný až do poslední rozjížďky, v té ale domácí zásluhou Málka se Strozykem získali pět bodů a poskočili na konečnou druhou příčku.

„Za druhé místo jsme rádi, zvlášť když se nám jej podařilo vybojovat až v samotném závěru,“ podotkl Mizera, který pošilhává po stejném umístění i v celkovém účtování šampionátu tříčlenných družstev. „Myslím, že Markéta si prvenství asi nenechá uniknout, jdou do toho naplno. O stříbrnou pozici se však s Libercem ještě chceme porvat,“ netají se březolupský jednatel.

Proto už také podniká kroky, aby sestava Březolup byla v nadcházejících závodech co nejsilnější. „Zatím se nám nedaří najít dobré jezdce na hostování, u Poláků jsme zatím sahali vedle, moc nám nepomohli,“ přiznává Mizera, který už má pro příští závod (jede se 5. července v Liberci – pozn. aut.) rozjednánu zajímavou posilu.

Třetí závod tedy skončil vítězstvím pražské Markéty, v jejímž dresu získal maximální počet osmnácti bodů Matěj Kůs. „Vedle něj zajel výborně ještě liberecký Vaculík a zapomenout samozřejmě nemohu ani na našeho Martina Málka, který byl v hodnocení jezdců třetí,“ vyzdvihl hlavní hvězdy březolupského odpoledne Josef Mizera. Poslední opět skončily Pardubice, které mají personální problémy a do Březolup dorazili pouze se dvěma jezdci.

Pořadí závodu v Březolupech: 1. Markéta Praha 42 (Kůs 18, Jaroš 12, M. Gavenda 10, Vandírek 2), 2. Březolupy 29 (Martin Málek 13, Antonín Galliani 9, Gregorz Strozyk 4, Michael Hádek 3), 3. Liberec 28 (Vaculík 17, Ondrašík 6, Lowicki 5), Pardubice 8 (Petrák 6, Velinský 2).

Průběžné pořadí šampionátu tříčlenných družstev: 1. Markéta Praha 10 (malé body 98), 2. Liberec 10 (94), 3. Březolupy 7 (79), 4. Pardubice 3 (52).

Související článek:

FOTOGALERIE: na ploché dráze se utkali rychlí jezdci