Na jubilejní 5. ročník Slováckého oválu budou v dobrém vzpomínat i domácí plošináři. Družstvo Březolup ve složení Matej Ferjan, Martin Gavenda totiž obsadilo skvělou třetí příčku. „Je to nečekaný, a o to větší úspěch,“ radoval se jednatel AK Březolupy Josef Mizera.

Do Březolup se sjela silná konkurence deseti nejlepších dvojic. Ty si to nejprve rozdaly systémem každý s každým ve dvou pětičlenných skupinách, dva nejlepší týmy pak postoupily do semifinále. Ve skupině A si vedla suverénně posádka AK Slaný, když úřadoval hlavně Polák Zabik, který vyhrál všechny své jízdy. O druhé místo se strhl lítý boj mezi domácími borci a Miloticemi. Úspěšnější nakonec byli Gavenda s Ferjanem, kteří získali o jediný bod více. Ze skupiny B si vybojoval postup favorizovaný Olymp Praha a nečekaně i Plzeň, která za sebou nechala silné dvojice HBC Vrates speedway a Pardubic.

V semifinále si Březolupští málem vyšlápli i na Olymp, kterému podlehli 4:5. „Ferjan zajel opět parádně a celou jízdu vyhrál, jenže Martin Gavenda dojel poslední,“ popsal semifinále Josef Mizera. Závody dvojic se totiž oproti zvyklostem bodovaly systémem 4-3-2-0, takže se z postupu do finále radovali Rymel s Francem. Ve druhém semifinále AK Slaný s přehledem rozdrtili Plzeň.

V souboji o třetí místo si Březolupy počínaly na výbornou, plzeňské Hádka s Holubem zdolaly 6:3 a mohly slavit bronzové medaile. Ty byly především zásluhou slovinského jezdce Mateje Ferjana, který získal 22 bodů ze 24 možných.

Ve finále se pak strhla parádní bitva. Suverénní Polák Zabik sice všem ujel, oba jezdci Olympu ale drželi Martina Málka za sebou, což by pro ně znamenalo titul. Březolupský odchovanec ale v posledním okruhu zariskoval a cílovou pásku nakonec proťal na druhém místě.

Výsledky: 1. AK Slaný (Málek, Zabik), 2. PSK Olymp Praha (Rymel, Franc), 3. Jiří Vinter Team Březolupy (Ferhan, Gavenda), 4. PK Plzeň (Hádek, Holub).