„Musíme se teď už spíše soustředit na uhájení bronzové příčky,“ přiznává předseda a trenér AK Březolupy Miloš Plzák.

Závodníci Březolup přitom do 5. kola soutěže vstupovali s cílem dotáhnout se na druhý Liberec a přiblížit se tak obhajobě stříbrných medailí. To se jim však vůbec nepodařilo. „Klukům se vůbec nedařilo, jezdili pod své možnosti,“ neskrýval zklamání Miloš Plzák, který čekal víc především od tradičního tahouna Martina Málka, který ale vybojoval pouhé čtyři body. „Asi je unavený. Kdyby vyjel svých obvyklých deset, jedenáct bodů, tak bychom byli druzí, nedá se ale nic dělat,“ pokrčil rameny Plzák. Vedle Málka totálně selhal i Antonín Galliani, podprůměrně zajel i Michael Hádek.

Jediný, kdo držel březolupský prapor nahoře, byl Polák Adam Pawliczek. „Až do tohoto závodu nám Poláci vůbec nepomohli, Adam ale zajel velmi dobře. Proto s ním počítáme i pro zbylé tři závody,“ uvedl šéf březolupského týmu.

Seriál bude pokračovat závody ve Svitavách, Praze a Liberci. „Na Markétu ani Liberec nemáme, doufám ale, že alespoň odrazíme očekávaný atak Pardubic a skončíme alespoň třetí,“ věří Miloš Plzák. „Snad se vrátí forma Málkovi. A když Pawliczek zajede stejně jako teď, mělo by to bohatě stačit.“

Výsledky 5. závodu: 1. Markéta Praha 37, 2. Liberec 29, 3. Březolupy 22, 4. Pardubice 20. Průběžné pořadí: 1. Markéta Praha 18 (164), 2. Liberec 15 (149), 3. Březolupy 10 (124), 4. Pardubice 7 (95).