„Děláme strašné chyby v obraně,“ našel příčinu nezdarů trenér Pavel Křivák. Jeho svěřenci prohrávají v sérii hrané na tři vítězná utkání 0:2, o víkendu však mohou na domácí půdě složit reparát. „Vyhrát třikrát za sebou je sice strašně těžké, ale nikoliv nemožné, nevzdává se trenér Kunovic.

Pokud by Šneci sérii s Tempem nedokázali otočit, čeká je souboj s posledním týmem po základní části – Mostem. Poražený automaticky sestupuje do I. ligy, vítěz se v baráži utká s druhým nejlepším týmem druhé nejvyšší soutěže.

Snails měli v Praze výborný vstup do duelu, když hned v první směně zaznamenali pět doběhů. Zaskočeného soupeře ale sami posadili na koně. „Zatímco v útoku jsme hráli dobře, v obraně se nám vůbec nedařilo. Vlastními chybami jsme soupeři darovali body, díky kterým srovnal na 5:5,“ posteskl si Pavel Křivák. Kunovičtí sice ještě odskočili na 7:5, domácí však vyrovnali na 8:8 a vynutili si tie-break, ve kterém dotáhli obrat do konce.

Také druhý zápas začali Šneci na jedničku, rychlé vedení 2:0 ale opět ztratili. „Tentokrát jsme měli i smůlu, protože několik výborných odpalů šlo přesně do míst, kde stáli připravení polaři Tempa. Jít to o kousíček vedle, vypadalo by utkání úplně jinak,“ litoval Křivák.

Přestože stav série je pro Snails hodně nepříjemný, flinty do žita ještě nehází. „Tempo je soupeř k poražení, bezpodmínečně se ale musíme zlepšit v obraně. A také jít do zápasů s čistou hlavou. Je totiž vidět, že spousta našich mladých hráčů nemá velké zkušenosti s duely v play off, a dílčí nezdary se pak negativně podepisují na naší psychice. Teď je čas to změnit,“ věří v obrat trenér Kunovic.

VÝSLEDKY PLAY OUT: Tempo Praha – Snails Kunovice 9:8 a 5:2. Stav série: 2:0. DALŠÍ PROGRAM: Snails Kunovice – Tempo Praha (sobota 11 hodin, případný 4. zápas v sobotu ve 13, případný 5. zápas v neděli v 10 hodin).