Nejlepšího úspěchu dosáhl paradoxně navrátilec Vít Polišenský. Ten po pětileté pauze bez závodění dominoval na sto metrů motýlek a časem 1:00,09 vybojoval zlatou medaili. Na poloviční trati skončil časem 26,74 sekundy třetí.

„Je až k neuvěření, jaké časy plave po tak dlouhé pauze. Navíc obsadil ještě dvě pátá místa v závodech na padesát a sto metrů volným způsobem,“ říká předseda klubu TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště Jiří Vašica.

Shodně dvě čtvrtá místa obsadila Stela Němcová a Martin Bilík. Členka Slovácké Slavie si v závodě na padesát metrů volným způsobem připsala čas 29,30 sekundy a na padesátce prsa 38,53 sekundy. Bilík měl na padesátce prsa čas 31,98 sekundy a dvojnásobnou trať zvládl za 1:12,98 minuty.

Prvním závodem v letošní sezóně byla pro plavce Slovácké Slávie Uherské Hradiště Velká cena Půchova.Prvním závodem v letošní sezóně byla pro plavce Slovácké Slávie Uherské Hradiště Velká cena Půchova.Zdroj: TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště

Krásných úspěchů dosáhli také další uherskohradišťští plavci. Jakub Drgáč obsadil na tratích padesát metrů prsa a také padesát metrů znak shodně šesté místo, Viktorie Kozáková byla devátá v závodě na sto metrů motýlek.

„Od října již začínáme po otevření aquaparku trénovat v Uherském Hradišti a těšíme se na nábor nových plavců, kteří rozšíří úspěšnou základnu plaveckého oddílu TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště,“ dodal Vašica.