Nejlépe se vedlo Slavomíru Piskatému mladšímu, který obsadil konečné dvaadvacáté místo.

Téměř sto padesát bezmotorových pilotů z celé Evropy na „Pribině“ nebývale potrápilo počasí. Létalo se sice každý den, ale vzhledem ke špatným termickým podmínkám skončilo při poslední sobotní disciplíně v poli více než devadesát závodníků, do cíle na letiště se vrátilo pouhých čtyřiačtyřicet. To se odrazilo i na výsledcích.

Pracovní povinnosti nedovolily dokončit závod zkušeným pilotům Slavomíru a Jiřímu Piskatým z aeroklubu Kunovice. V barvách plachtařského klanu Piskatých tak létal již jen Slavomír mladší, který se jako člen české juniorské reprezentace v létě zúčastní mistrovství světa v italském Rieti. Na Slovensku si i vzhledem ke složitým podmínkám vedl dobře a mezi dospělými závodníky se usadil v první polovině výsledkové listiny, což je pro juniora úspěch. Z šestačtyřiceti startujících ve třídě 15m obsadil 22. místo, vyhrál Němec Michael Streit.

Na další plachtařské závody zamíří bezmotoroví piloti do Šumperka, a to hned dvakrát po sobě. Na přelomu dubna a května budou létat při týdenním Jarním poháru Jeseníků. Termín od 20. května do 2. června vyhradili Šumperští otevřenému 14. plachtařskému mistrovství ČR, které bude pro reprezentaci posledním velkým závodem před odjezdem na evropský a světový šampionát.