V pěti závodech nasbírala 367 bodů a mezi žačkami nakonec skončila druhá za suverénkou sezony Kateřinou Slivanskou z Poděbrad. Třetí pozici zaujala jablonecká Tegzová, čtvrtá byla sparťanka Voženílková a pátá další závodnice z Ostrožské Karla Zalubilová. Obě kajakářky se oproti roku 2009 výrazně zlepšily. Pjajčíková tehdy figurovala na šesté a Zalubilová na dvanácté příčce.

Také junior Martin Mach, letos pětinásobný mistr ČR, obsadil v pohárovém žebříčku páté místo a oproti loňskému roku si tak o jednu příčku pohoršil. To ovšem startoval ještě mezi dorostenci.

O pět příček si naopak polepšila šestnáctiletá Klára Silnicová, která se z dvanáctého místa vyhoupla až na sedmé. Kajakář Filip Nikl, loni desátý, skončil jako dorostenec třináctý. Rovněž hokejista Jakub Mlčoch zaznamenal progres 19. na 14. pozici. Svoje první body sbírala dvojice Jakub Mazur a Michal Girašek a podělila se o 37.-38. místo.

„V hodnocení oddílů a klubů, tzn. v mistrovství České republiky družstev, obhájil oddíl kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves loňské příčky – celkově devátou a mezi mládeží dokonce šestou,“ doplnil důležitou informaci novoveský trenér Vít Pjajčík s tím, že historicky nejvyššího umístnění – druhého místa, dosáhla Ostrožská Nová Ves před třiceti lety.

(vp, ms)