Závod v Izraeli, kterého se zúčastnilo 1180 triatlonistů a triatlonistek z 16 zemí, startoval brzy ráno za rozbřesku v 6.20 hodin.

,,Plavalo se ve dvaadvacetistupňovém Rudém moři. Cyklistika měla převýšení 3180 metrů a doprovázel ji silný nárazový vítr. Maraton startoval ve výšce 840 metrů nad mořem. V něm hned po startu následoval 10kilometrový seběh a poté se zbývajících 32 kilometrů běželo po promenádě v Eilatu,“ prozradil Petr Vabroušek.

Ten z vody po 3800 metrech vylézal mezi profesionály na 15. pozici. Jeho skupina si však při plavání kolem zatáčky prodloužila pobyt ve vodě zhruba o 200 metrů.

,,V Isramanovi se ale většinou nerozhoduje ve vodě,“ uvědomoval si Ironman Z Malenovic.

Jeho zkušenosti se potvrdily.

,,Po úvodních 145 kilometrech cyklistiky jsem se posunul na 8. místo. V závěrečných 45 kilometrech jízdy na kole, která se jela pořád do kopce a proti větru, jsem se probojoval na 3. příčku. Maraton byl náročný, běžel se ve velkém horku, kdy se teplota pohybovala mezi 25 až 30 °C. V závěrečném běhu se mi ale dařilo na obrátkách kontrolovat 5minutový náskok na čtvrtého v pořadí Nizozemce Dirka Wijnalda a do cíle jsem doběhl na bronzové pozici,“ pochvaloval si Vabroušek.

Malenovickému Ironmanovi se v Izraeli tradičně daří. V letech 2013 a 2014 Isramana vyhrál, o rok později v něm byl druhý a v roce 2016 v něm skončil třetí.

,,Takže je skvělé, že jsem se v Isramanovi po 7 letech zase vrátil na pódium,“ těší Petra Vabrouška.

Ten se hned po závodu nočním přeletem vracel domů. Proto relaxoval až v Malenovicích.

Dlouho však odpočívat nebude, protože se bude připravovat na Ironmana v Jihoafrické republice. Ten se koná v sobotu 4. března.

V Isramanovi závodila také zlínská Ironmanka Helena Kotopulu. V něm mezi ženami do cíle doběhla v čase 11:23:34 na stříbrné příčce.

,,Ovšem těsně před vyhlášením výsledků jsem se dozvěděla, že jsem byla ze závodu kvůli špatnému odbočení na trase cyklistiky diskvalifikována,“ mrzí velká chyba a zároveň vysvětluje Helena Kotopulu.