Na úzké trati se nedalo příliš předjíždět, což ještě umocnila skutečnost, že jezdci nestartovali ve skupinách, ale finále jeli všichni společně.

Do první jízdy úvodního závodu vyrazil Kolaja se zpožděním. „Zaspal na startu, protože se špatně soustředil. Ukazatelka (slečna s cedulí 15 a 5 sec – pozn. aut.) totiž byla polonahá,“ vysvětlil s úsměvem až 6. místo po startu závodníkův otec Petr Kolaja starší. Synátor se pak sice protlačil až na 3. příčku, nakonec ale dojel „až“ pátý, když jej nefér sestřelil jeden ze soupeřů. Ve druhé jízdě Kolaja od začátku bojoval o vítězství s Wolfem a nakonec dojel druhý, což stačilo na celkové 3. místo. Vyhrál Wolf před Fialou.

I v úvodní jízdě druhého závodu se Kolaja přetahoval o prvenství – tentokrát s Fialou – a opět neúspěšně. Ve druhé jízdě ještě v předposledním kole jezdec z Květné vedl, na tobogánu do něj ovšem Fiala trochu nesportovně vrazil a bylo po souboji. I přes pád ale dojel Kolaja druhý a stejné bylo jeho umístění i v celkovém pořadí. Třetí byl Švábenský.

Kolaja tak úspěšně zakončil vynikající sezonu, ve které z třiceti závodu 21 vyhrál a jen třikrát chyběl na stupních vítězů. Stal se mezinárodním mistrem Slovenska a Maďarska, druhý byl v Mitas cupu (MČR), kde nejel jeden ze 6 závodů, 3. skončil v mistrovství Moravy, kde se ale zúčastnil pouze poloviny závodů a ve všech zvítězil.