Na demolici posledního týmu se brankami podílelo hned sedm střelců. Hattrickem se blýskl Jan Bartoš, dva góly dal Pavel Outrata a jednou skórovali Lukáš Křivánek, Martin Janečka, Jakub Slaný, Roman Sopůšek a Jakub Svízela. Za hosty debakl mírnili Kyselák s Mikyskou.

„Dvouciferné vítězství by mohlo svádět k domněnce jednoznačného průběhu, ale nebylo to až tak jednoduché utkání. Důležité bylo, že jsme k prestižnímu duelu dvou moravských prvoligových nováčků přistoupili se vší zodpovědností a dokázali se na hru koncentrovat po celý zápas,“ prohlásil kouč Bazooky Jaroslav Hastík.

Domácí borci se chvíli zastřelovali, do vedení šli až v sedmé minutě, kdy se trefil Bartoš.

„Na první gól jsme si chvíli čekali, ale naše trpělivost nás postupně dovedla k dalším brankám,“ řekl Hastík.

Celek z Uherského Hradiště si už v prvním poločase vypracoval rozhodující třígólový náskok, který po přestávce po pohledných akcích ještě navýšil. Nakonec se na Slovácku čepovala desítka!

„Výsledek je krásný, ale zůstáváme dál nohama pevně na zemi,“ krotí Hastík přehnaný optimismus. Zkušeného kouče těší hlavně dvě výhry za sebou a návrat do horní poloviny tabulky. „Těší mě, že jsme si už v polovině soutěže připravili solidní pozici pro setrvání v elitní osmičce,“ uvedl Hastík.

Zatímco Bazooka patří k velkým překvapením nejvyšší futsalové soutěže, Ostrava se po postupu do tuzemskou elitu souží. Vysokoškoláci v jedenácti zápasech ani jednou nebodovali a jsou poslední.

Z krize nevybředli ani v před vánočními svátky, když duel v Uherském Hradišti vyloženě nezvládli.

„Zápas v první půli rozhodly dva auty, po kterých jsme inkasovali dva góly. Za nepříznivého stavu už se nám opět hrálo špatně,“ říká hrající trenér VŠB-TU Ostrava Martin Kapsa, který nepropadá skepsi a dál věří v udržení Varta ligy.

„Musíme se nachystat na zápasy po novém roce, které už skoro všechny máme v domácím prostředí. Pokud chceme ještě s naší situací něco udělat, musíme začít vyhrávat,“ ví Kapsa. „Sice máme na kontě nula bodů, ale z jedenácti zápasů jsme hned osm odehráli venku," dodává ostravský kouč.

Futsalisté Uherského Hradiště vstoupí do nového roku domácím zápasem s Českou Lípou. Utkání 13. kolo Varta ligy je na programu v pátek 18. ledna od dvaceti hodin.Varta futsalová liga, 12. kolo

Bazooka CF Uherské Hradiště - VŠB-TU Ostrava 10:2 (4:1)

Branky: 7., 20. a 36. Jan Bartoš, 23. a 30. Pavel Outrata, 8. Lukáš Křivánek, 18. Martin Janečka, 33. Jakub Slaný, 39. Roman Sopůšek, 40. Jakub Svízela - 18. Ondřej Kyselák, 38. Michal Mikyska.
Rozhodčí: Kabeláč, Štipčák (Brtníček)
Bez žlutých karet
Diváci: 350
Uherské Hradiště: R. Janečka - Outrata, Svízela, Šarközy, Slaný, Sopůšek, Bartoš, Levčík, M. Janečka, Křivánek. Trenér: Jaroslav Hastík.
Ostrava: Kodeš - Mikyska, Černohorský, Uher, Kapsa, Mládek, Kyselák, Pánek, Půda. Trenér: Martin Kapsa.