Na poloviční trati byla sehraná dvojice stříbrná, Prchlík pak byl na singkajaku třetí v závodě na pět set metrů a bronz získal i na čtyřkajaku.

Skvěle si v Račicích vedly také kanoistka Simona Andrýsková. Druhá nejlepší závodnice mezi dorostenkami na pětistovce získala stříbro společně s Klárou Studničkovou i ve finále deblkanoí na dvěstěmetrové trati, přičemž o druhé místo přišli i na pětistovce, protože neměly dováženou loď.

„I tak si Prchlík, Andrýsková a Studničková svými výkony zajistili nominaci na zářijovou regatu olympijských nadějí v maďarském Segedínu, jenž by měla být letos největší světovou akcí v rychlostní kanoistice,“ říká předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Ve výtečné formě na mistrovství republiky závodil i kanoista Jan Pavlíček z Ostrožské Lhoty, jenž se na stupních vítězů objevil třikrát. Společně plzeňským Adamem Fojtíkem byl stříbrný na deblkanoi v závodě na pět set metrů, na dvojnásobné trati i na čtyřkanoi byl zase bronzoví.

Další medaile do bohaté sbírky přidali benjamínci Jiří Uvíra, Tereza Studničková, Klára Stloukalová, Ondřej Petráš a Václav Rolenc.

Jedenáctiletý Uvíra z Kudlovic vyhrál svoji jízdu na minikajaku, druhý skončil spolu s přerovským Vičarem na pětistovce v jízdě deblkajaků.

Studničková byla první mezi jedenáctiletými kajakářkami a stříbrná na pětistovce spolu se Stloukalovou na deblkajaku a druhá rovněž na dvoustovce.

Blatničtí závodníci Petráš s Rolencem byli třetí na deblkajaku mezi jedenáctiletými chlapci.

Dařilo se také odchovanci Jiřímu Zalubilovi. Český reprezentant bral v drese pražské Dukly dvě stříbra.

Rychlostní kanoisté ze Slovácka, kteří v Račicích absolvovali první celostátní soutěž, se na stupně vítězů dokázali prosadit hned sedmnáctkrát. „Ačkoliv bylo k vidění mnoho dalších špičkových výkonů, všechny překonal mimořádný pohotový čin mladých závodníků, kteří spolu s dospělými dokázali zachránit život šestnáctiletému kanoistovi, jenž zkolaboval při tréninkové jízdě,“ vyzdvihl Pjajčík.