Bazooka v souboji dvou nováčků zvítězila v Ostravě 3:1. Hosté ze Slovácka vstřelili všechny góly v prvním poločase. Na všech brankách hostů se podílel Lukáš Křivánek, který k vedoucímu gól přidal dvě asistence.

„Vyšel nám vstup do utkání, když jsme hned při prvním střídání vstřelili gól z penalty. Potom už Ostrava musela hrát dopředu, což nám hrálo do karet a my mohli chodit do rychlých brejků. Musím pochválit celý tým za předvedený výkon. Hodně důležité tři body, které se budeme snažit potvrdit následující zápas doma s Litoměřicemi,“ prohlásil nový kapitán Bazooky Roman Sopůšek.

Hostům skvěle vyšel úvod střetnutí. Domácí Mikyska hned v 1. minutě podrazil nabíhajícího hráče a Křivánek z penalty poslal Bazzoku do rychlého vedení.

Uherské Hradiště se uklidnilo a další trestalo chyby protivníka. Pohlednou kombinaci zakončil Janečka, na 3:0 zvýšil ještě před přestávkou Šipka.

Ostrava se probrala až ve druhé půli. Krátce po obrátce snížil Kyselák, jenž po střele Petra do tyče dotlačil míč do prázdné brány.
Vysokoškoláci se i nadále prezentovali aktivní hrou, žádnou další slibnou příležitost ale nezužitkovali.

„ I tak jsem s naší hrou spokojený,“ uvedl trenér VŠB-TU Ostrava Martin Kapsa. „Kluci celý zápas odjezdili. Jsme rád, že jsme si vytvořili velké množství šancí a že pokračujeme ve výkonech, kterými jsme se prezentovali na Evropských hrách. To že jsme nezískali tři body, tak s tím se nedá nic dělat, takové zápasy prostě jsou. Nicméně, asi by mě více trápilo, kdybychom byli horší, nic nehráli a body nějak ukopali. Teď se můžeme v klidu tři týdny připravovat na třetí a čtvrté kolo. Mezi tím nás čeká zápas s Chrudimí a přátelské utkání s Roubem,“ dodal Kapsa.

Futsalisté Bazooky zápas kontrolovali a příznivý výsledek si v závěru utkání pohlídali. Na výhru 3:1 chtějí navázat i v domácím prostředí, kde v pátek od dvaceti hodin přivítají Gardenline Litoměřice.

VARTA futsal liga, 1. kolo –

VŠB-TU Ostrava - Bazooka CF Uherské Hradiště 1:3 (0:3)

Branky: 22. Ondřej Kyselák - 1. Lukáš Křivánek, 4. Martin Janečka, 17. Jan Šipka

Rozhodčí: Šenkýř, Slanina (Honěk)

Diváci: 200

Ostrava: Sikora (Kodeš) - Petr, Janita, Kundrátek, Kyselák, Uher, Mikyska, Půda, Černohorský, P. Kundrátek, Kotrla. Trenér: Martin Kapsa.

Uherské Hradiště: Pfeffer (Janečka) - Křivánek, Slaný, Prajza, Šipka, Skřivan, Malý, T. Maniatis, Janečka, Sopůšek. Trenér: Jaroslav Hastík