„Účast byla sice o něco skromnější než v prvním kole, ale i tak jsme si dostatečně zahráli,“ poznamenal s úsměvem Filip Výmola z En Garde. On a jeho spoluhráči byli společně s týmem PNB, za který hráli mimo jiné i Pavel Chládek a Karel Schweitzer, největšími favority turnaje. A tato prognóza se naplno vyplnila.

Sluníčko v Němčičkách peklo již od ranních hodin, hřiště bylo postaveno tak, jak se na xball patří – ve velmi rychlém stylu. „Z toho bylo jasně patrné, že turnaj bude pro mnohé hráče velmi náročný, což se také potvrdilo v odpoledních hodinách,“ poznamenal Výmola.
Boje o prvenství byly opravdu tuhé, nikdo nechtěl svou kůži prodat lacino. Velké zlepšení zaznamenali borci z družstva Praetorian, kteří tentokrát vytvořili dva týmy. „Byl na nich vidět obrovský pokrok. Nebude to dlouho trvat a bude to velmi silný soupeř. A nic na tom nemění ani fakt, že se umístili ve spodní části výsledkové listiny,“ podotkl Filip Výmola.

Velmi dobře si vedli Infinity, kteří ale nestačili na oba favority soutěže a museli se spokojit se třetím místem. Oproti prvnímu kolu si o příčku polepšili.

Bez jediné prohry se do finále prostříleli PBN a En Garde. Organizátor zřejmě tušil, jak turnaj dopadne, a proto nechal hru PBN vs. En Garde až na úplný konec turnaje. Finálová hra byla velmi vyrovnaná až do poslední vteřiny. Po neustálém dorovnávání bodů se nakonec čas zastavil na dvaceti sekundách před koncem se skóre 3:2 pro PBN. „Ještě jsme mohli výsledek dorovnat, jenže PBN si závěr zkušeně pohlídali. Nedá se nic dělat, musíme ještě zapracovat na technice. Hra to ovšem byla velmi pěkná,“ uzavřel Výmola.
Konečné pořadí: 1. PBN (CZ), 2. En Garde (CZ), 3. Infinity (SK), 4. Bad Boys (SK), 5. Praetorian jr. (CZ), 5. Praetorian sr. (CZ).