Zatímco na Hanou vyrazilo čtrnáct závodníků TJ Ostrožská Nová Ves, do moravské metropole se jich vydalo jednou tolik.

„Regionální soutěže jsou především pro mládež důležitou součástí přípravy pro start na celostátních akcích. Tou bude následující víkend první závod Českého poháru, který je součástí prvního nominačního závodu reprezentačního družstva seniorů v Račicích,“ upozorňuje trenér a zároveň předseda oddílu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Dlouhé tratě na Moravě v Kojetíně znamenaly pro pádlující z pod Buchlova zisk dvaceti medailových umístnění, z Brněnského dvoukiláku pak putovalo na Slovácko šestnáct cenných kovů.

V Kojetíně dvakrát uspěla osmnáctiletá kajakářka Nikola Balcarová, dvě zlata získali také třináctiletý kajakář Alexandr Gabrhel, jedenáctiletý Daniel Plevák a dvanáctiletá Sabina Prchlíková.

Další medailisty byli sedmnáctiletá kajakářka Amálie Červenáková, sedmnáctiletý kanoista Lukáš Zálešák, patnáctiletý kanoista Tobiáš Dostál, patnáctiletá kajakářka Tereza Studničková, třináctiletá kajakářka Sára Pochylá a jedenáctiletá kajakářka Zuzana Uvírová.

Na Brněnském dvoukiláku zvítězili třináctiletý kajakář Alexandr Gabrhel, devítiletý kajakář Jakub KUSÁK a devítiletý kajakář Matěj Stolařík.

V silné konkurenci uspěli a medaili brali i sedmnáctiletý kanoista Lukáš Zálešák, šestnáctiletá kanoistka Tereza Marie Jančová, patnáctiletý kanoista Tobiáš Dostál, třináctiletí kajakáři Matěj Mikoška a Petr Pavelka, dvanáctiletí kajakáři Jakub Gallia a Viktor Zimčík, dvanáctiletá kajakářka Sabina Prchlíková, jedenáctileté kajakářky Magdalena Menšíková a Adriana Pojezná, jedenáctiletí kajakáři Daniel Plevák a Šimon Trojek, desetiletý kajakář Matěj Ševela, devítiletá kajakářka LucieTuhá a veterán Jan Všetečka.