„Od Spartaku Hluk jsme se oddělily z důvodu určitých rozporů. V tomto oddíle bývali v minulosti protěžováni hlavně muži hrající soutěže na okresní úrovni. Ženská extraliga tam byla spíše na obtíž. Vše vyvrcholilo odvoláním trenérky mládeže Jančové. Letní změny už ale probíhaly korektně," vysvětlila trenérka extraligového týmu Andrea Botková, která i letos pokračuje v omlazovacím procesu svého kolektivu.

„Naší hlavní oporou bude zkušená Monika Jančová-Vybíralová. Zbytek týmu ale tvoří mladé stolní tenistky. Ze Zlína k nám přestoupila juniorská reprezentantka Stanislava Slezáková, která bude naší dvojkou. Dále na střídavý start počítáme s další juniorskou reprezentantkou Markétou Ševčíkovou z Dubňan. V důležitých zápasech nám vypomůže a sestavu výrazně posílí běloruská reprezentantka Alina Nikitchanka," představila svůj celek hlavní trenérka Andrea Botková, jejímž cílem je v základní části umístění Hluku co nejblíže středu tabulky.

Přípravu měly Hlučanky vedenou v obdobném stylu jako v letech minulých.

,,Trénovaly jsme v Hluku a část týmu také v Havířově, kde jsme využívaly možnost osahat si nový plastový míček, s nímž se budou v extralize některé duely hrávat," prozradila první žena extraligového kolektivu ze Slovácka.

A právě s čím se bude elitní soutěž hrávat, je další novinkou startující sezony.

,,Od srpna letošního roku totiž světová stolnětenisová federace zavedla do mezinárodních soutěží nový, plastový míček. Ten je trochu větší než celuloidový, se kterým se hrávalo v minulosti. Má i jiné herní vlastnosti. Výkonný výbor Českého svazu stolního tenisu však rozhodl, že si oddíly mohou samy vybrat, s jakým míčkem budou hrávat. My jsme se rozhodly pro plastový, přestože s ním zatím nemáme moc zkušeností. Ale věřím, že si holky rychle zvyknou. Je ovšem dost možné, že ostatní družstva zůstanou u celuloidových míčků," předpokládá Botková.

Tým ze Slovácka má v prvním pátečním střetnutí za soupeře zřejmě největšího aspiranta na zisk titulu. Hlučanky startují extraligu od 18 hodin v Hodoníně.

,,Na stolech úřadujícího mistra republiky nemáme co ztratit. Sestava Jihomoravanek v čele s národními reprezentantkami Kateřinou Pěnkavovou, Lenkou Harabaszovou a čerstvě také s Japonkou Ono je hodně silná. Proto v této partii budeme rády za každý uhraný bod. Souboj s velkým favoritem tak bereme ještě jako přípravu na další, důležitější zápasy," přiznala trenérka Botková.

Doma se Hlučanky poprvé představí až 18. a 19. října, kdy hostí přímé konkurentky Vlašim a pražské Nusle.

LUBOMÍR HOTAŘ