Klubová soutěž ÚAMK VR Vsetín obsahovala osm rychlostních zkoušek v délce necelých třiceti kilometrů. Na dvou úsecích s názvy Velká Lhota a Malá Bystřice se odjela v náročných zimních podmínkách, kdy 90 procent trati pokrýval sníh a led. Nejrychlejší ze čtyřiceti účastníků byla podle předpokladu posádka Martin Vlček se spolujezdcem Jakubem Kunstem ve voze Hyundai i20 R5.

,,Pořadatelům se sluší vyseknout poklonu. Byla to opravdu parádní tečka za letošní sezonou, kterou si myslím díky sněhovému povrchu a parádní zimní kulise užila většina účastníků, a asi i diváků kolem trati,“ byl nadšený vítěz soutěže Martin Vlček.

Spokojený byl i ředitel soutěže Jaromír Tomaštík, který si soutěž v podstatě nadělil k narozeninám. „Moc děkuji hlavně všem traťovým komisařům, kteří celý den mrzli kolem tratí a odvedli skvělou práci. Také všem posádkám, které se nezalekly náročných zimních podmínek na trati a do soutěže nastoupily. Věřím, že si ji všichni užili,“ neskrýval spokojenost po závodě bývalý soutěžák a současný šéf Valašské rally.

V sobotu se v okolí Slušovic jel tradiční volný automobilový závod Mikuláš Rally, který v regionu ukončuje sezonu. Nejrychlejší byl i dotřetice Ondřej Bisaha.
OBRAZEM: Bisaha zkompletoval ve Slušovicích mikulášský hattrick

Třešničkou na pomyslném narozeninovém dortu Tomaštíkovi, ale i divákům, byla účast tří legendárních vozů Audi qattro A2 a S1 které se na trati představili v pozici předjezdců.

V sobotu se v okolí Slušovic jel tradiční volný automobilový závod Mikuláš Rally, který v regionu ukončuje sezonu. Nejrychlejší byl i dotřetice Ondřej Bisaha.
VIDEO. Populární Mikuláš Rally objektivem Jiřího Hejtmánka

JIŘÍ HEJTMÁNEK