„Stejně jako ostatní sportovci, také my jsme si museli poradit se současnou situací a operativně na ni zareagovat,“ říká předseda klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.

Známý trenér společně se svými závodníky ve složité době hledá cesty, jakým způsobem udržet svěřence v kondici.

„Některým z nich jsme převezli lodě, jiným zase trenažéry či posilovací vybavení,“ informuje Pjajčík.

Kanoisté tak zasílají svému trenérovi data s GPS zařízení, písemné záznamy, fotografie či videa, kterými zároveň nahrazují scházející hodiny školní tělesné výchovy.

Ondřej Prchlík doma v Chylicích trénoval na pádlovacím trenažéru, sourozenci Dalimil a Daniel Knotkovi se v Uherském Ostrohu vydali na řeku Moravu.

Jan a Anna Pavlíčkovi zase doma makají na pádlovacích trenažérech. Veselský kajakář a fotbalista Štěpán Janoška se zase vrhl na posilování.

Rychlostní kanoisté už kvůli koronaviru přišli o soustředění v italské Peschieře u jezera Lago di Garda, kam měli v jarních prázdninách odcestovat společně s reprezentačním družstvem juniorů.

„Kvůli vývoji situace s virovou nákazou ještě před přijetím opatření ze stran vládních orgánů jsme se rozhodli zůstat v domácích podmínkách. V drsnějších klimatických podmínkách, kdy dokonce po část přípravy nefungovalo v loděnici topení, museli dvanáctiletí a starší závodníci hodně zatínat zuby,“ dodává s úsměvem Pjajčík.

Opora softbalistek Snails Kunovice Denisa Húsková v akci, s pohárem i medailí
Softbalistka Húsková se bojí uzavření hranic. Přišla by o spoluhráčky