První se uskuteční v sobotu 18. února ve sportovní hale Střední průmyslové školy strojní ve Zlíně. V něm se domácí zlínské Lvice nejprve od 9 hodin utkají s celkem z Brna Shooters Beta, v 13.15 hodin se střetnou s rezervou Znojma.

Tým z krajského města chce z obou duelů vytěžit 6 bodů a díky tomu se posunout v tabulce na třetí příčku.

,,Oba soupeři jsou velmi silní, i když se Znojmo momentálně v tabulce krčí na posledním místě a v letošním ročníku 2. ligy jsme Jihomoravanky zdolali 11:0 a 3:1. Naopak tým Shooters je v tabulce o jedno místo a dva body před námi. Také vzájemné zápasy máme v letošní sezoně s Brňačkami vyrovnané. Nejprve jsme s nimi prohráli 3:5, poté je porazili 3:0. Takže s nimi se utkáme ve velmi důležitém duelu,“ uvědomuje hlavní trenér zlínských Lvic Lukáš Strnad.

Jeho družstvo do obou střetnutí půjde s taktikou postavenou na aktivní hře založené na precizní obraně.

,,V obou utkáních se pokusíme víc kombinovat a tlačit se do rychlého zakončení před brankou soupeřek. Předpokládám, že rozhodovat bude kvalita obrany a efektivnost v koncovce,“ zná recept na Znojmo i brněnský Shooters Beta Strnad.

Zlín do sobotních soubojů nastoupí téměř kompletní.

,,Do sestavy se po dlouhodobých zraněních vrací Linda Polášková a Emma Sýkorová. Otazník ale visí nad návratem Zuzany Lukovicsové, která teprve začíná s tréninkem,“ prozradil ještě Lukáš Strnad.

Druhý turnaj se uskuteční v neděli 19. února v Uherském Brodě. V uherskobrodské sportovní hale TJ Spartak budou k vidění čtyři zápasy. Ve dvou z nich se představí domácí družstvo. Broďanky ve 13 hodin vyzvou béčko Židenic, v 17.15 hodin poměří síly s céčkem Bulldogsu Brno.

,,Přestože je rezerva Židenic v tabulce až na pátém místě, tak Brňačky předvádí kvalitní florbal. Proto můžou kdykoliv překvapit. Proto k prvnímu nedělnímu zápasu přistoupíme s respektem a pokorou. Taktiku postavíme na jisté rozehrávce. V duelu jsme však favority,“ uvědomuje si uherskobrodská útočnice Helena Brnulová.

Utkáním víkendu bude ale až večerní souboj, v něm se střetnou aktuálně dvě nejlepší družstva ve Skupině 6 druhé ženské florbalové ligy.

,,Céčko brněnských Buldoček je suverénem naší skupiny druhé ligy, který v soutěži v 15 utkáních ještě neztratil žádný bod. V domácím prostředí tak máme o pořádnou motivaci postaráno. Buldočky se budeme snažit přehrávat rychlostí a technikou. V zápase však nesmíme dělat chyby. Pokud se nám bude dařit, tak lídra soutěže porazíme,“ věří v povedený výsledek ve druhém nedělním duelu Brnulová.

VÍKENDOVÝ PROGRAM 2. FLORBALOVÉ LIGY ŽEN (Skupina 6):

Sobota 18. února (sportovní hala SPŠ Zlín):

Zlín Lions – Shooters Beta (9), Bulldogs Brno B – Znojmo B (10.15), Shooters Beta – Bulldogs Brno B (12), Zlín Lions – Znojmo B (13.15).

Neděle 19. února (sportovní hala TJ Spartak Uherský Brod):

1. AC Uherský Brod – Židenice B (13), Hluk – Bulldogs Brno C (14.15), Židenice B – Hluk (16), Bulldogs Brno C – 1. AC Uherský Brod (17.15).