Sourozenci Machovi si vybojovali dotace

Kajakáři Martin a Monika Machovi splnili kritéria Sportovního centra mládeže a i v příští sezoně se mohou těšit na statní podporu. Machovi v Nymburce prošli zdárně druhým kolem testování do Sportovního centra mládeže a mohou se těšit na státní podporu svého tréninkového snažení i v roce 2008.

„Z novoveských závodníků patří věkem do sledovaného okruhu adeptů SCM ještě třináctiletá Klára Silnicová, ta však zatím nemá patřičnou výkonnost,“ říká trenér Ostrožské Nové Vsi Vít Pjajčík. „Při letmém pohledu na přehled výsledků testování je přinejmenším zajímavostí fakt, že mezi těmi, kdo neuspěli, je i sezemický kanoista Marek Spálenský, naděje české rychlostní kanoistiky,“ dodává zkušený funkcionář.

Monika Machová na zkušené v Maďarsku

Od konce minulého týdne absolvuje nadějná kajakářka Monika Machová týdenní pobyt na budapešťské sportovní škole KSI. Česká reprezentantka zde bude získávat nové zkušenosti společně s pražskou Lucií Krpatovou a sezemickou Andreou Doktorovou „Tréninkovou stáž holkám zajistil Kolman Gacsall, který nabízel již v minulosti spolupráci s maďarským trenérem pro novoveského kanoistu Martina Minaříka,“ říká novoveský trenér Vít Pjajčík. Maďarsko patří mezi kanoistické velmoci a nové zkušenosti by měly Machové pomoci v dalším růstu.

Trenéři se školili

Trenérské trio Bohuslav Mach, Vít Pjajčík a Ondřej Šišpera se v Praze na Strahově zúčastnilo semináře trenérů organizovaného Českým svazem kanoistů. V první části si Novovešťané společně s další padesátkou zájemců vyslechli přednášku známého odborníka, děkana Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy prof. Ing. Jiřího Bunce, DrSc. Poté následovala prezentace špičkového švýcarského softwaru na zpracování videa firmy Dartfish a na závěr hovořil nejen o tréninkovém systému v Maďarsku Miklós Simon, v současnosti kouč anglických kajakářek.

Cvičení a plavání pro školáky

Oddíl kanoistiky zve školáky na pravidelné tréninky zaměřené na všeobecnou sportovní průpravu do školní tělocvičny v Ostrožské Nové Vsi. Tréninky se konají každé pondělí a pátek od 17 do 19 hodin. Dále vždy v pátek od 18 do 19 hodin pořádají kanoisté cvičení pro předškoláky i malé děti. Každou středu od 17 hodin pak oddíl zajišťuje trénink školáků v uherskohradišťském bazénu. „Tréninky jsou určeny všem zájemcům, nejen závodníkům,“ upozorňuje novoveský trenér Vít Pjajčík.

Další podrobné informace najdete na: www.onv-canoe.cz (zde i videoupoutávku) nebo u trenéra Víta Pjajčíka na mob. tel. 607 677 778.