Hosté se museli na severu Moravy obejít bez obou univerzálů Adamce i Kittela a také trenéra Karabce, takže „náhradní“ kouč Libor Kamler musel v sestavě improvizovat a na postu univerzála zápas odehrál smečař Mackovík.

„Kamler se soustředil jen na koučování a jeho pozici ústředního nahrávače zaujal junior Jančář," upozorňuje staroměstský funkcionář Petr Straka.

Hosté nezachytili začátek zápasu, brzy prohrávali 3:9 a set jednoznačně prohráli.

2. volejbalová liga mužů:
Výsledky: Vlci Nový Jičín - VSK Staré Město 2:3 (15, -16, 23, -22, -13), Vlci Nový Jičín - VSK Staré Město 3:2 (26, -17, 24, -18, 10).
Sestava VSK: Jančář, Kroča, Bednařík, Mackovík, Dřímal, Kostík, libero Bláha, střídal Michalčík, který se v průběhu 2.zápasu zranil a utkání nedohrál. Koučoval Kamler.

Ve druhém setu se karta obrátila a výrazným bodovým rozdílem dominovali hráči VSK.

I dál byly sety po vyrovnaných koncovkách srovnané 2:2 a zápas rozhodoval tie break.

„V něm domácí výrazně vedli 7:1, pak 9:2 a v závěru 12:7. Hosté utkání nevzdali a při servisu Jančáře v jednom postavení díky výborné obraně otočili na 13:12 a zápas vyhráli proměněním prvního mečbolu za stavu 14:13," líčí Straka.

Také odpolední utkání bylo velmi vyrovnané a pro změnu slavili domácí Vlci, i když ztracené koncovky prvního a třetího setu mohly přinést ještě větší úspěch volejbalistům VSK.

stolní tenisté Dolního Němčí, zápas s Frýdlantem
Ve 3. lize stolních tenistů Dolní Němčí vybojovalo remízy s Třincem a Frýdlantem

„V obou setech jsme měli nahrané bodovky na proměnění setbolů, ale smečaři selhali, ale i s bodem s favorizovaným domácím celkem jsem spokojen,“ okomentoval utkání hostující kouč Libor Kamler.

Vyrovnaný úvodní set dospěl až do srovnaného stavu 24:24, pak měli hosté i setbol 26:25, ale útokem do autu přihráli šanci domácím a ti toho využili.

Druhý set získali výrazným bodovým rozdílem hosté a stav srovnali.

„Ve třetí sadě hráči VSK opět nevyužili bodovku na setbol a set nejtěsnějším rozdílem ztratili. Po jednoznačném zisku čtvrtého setu mužstvem VSK tak opět rozhodoval tie break. Mužstva se tahala o body až do stavu 7:7, pak domácí ujeli na 10:7 a hráči VSK již ztrátu nedotáhli," dodal závěrem Straka.