Na „kotárech“ se nejvíce dařilo jedenáctiletému kajakáři Vojtěchu Tischerovi, který vybojoval stříbrnou medaili. „Vítězství na 800 metrové trati mu uniklo o jedinou vteřinu, poznamenal novoveský šéftrenér Vít Pjajčík.

Dohromady se ve Zlíně představilo 39 běžců z kanoistického oddílu. V hlavním závodě mužů byl Roman Kotačka v cíli pětatřicátý, veterán Petr Profous zůstal ve své věkové kategorii těsně pod stupni vítězů čtvrtý. Mezi ženami pak Petra Bočková a Michaela Doležalová obsadily sedmé a osmé místo.

Novoveští kanoisté závodili také na státní svátek. Třiadvacetičlenná výprava oslavila 101. výročí založení Československa startem na Běhu republiky.

„Závodů v Novém Městě na Moravě jsme se zúčastnili v rámci podzimního kondičního soustředění na Vysočině. V dětských a mládežnických kategoriích jsme se prosadili mezi trojici nejrychlejších hned pětkrát,“ pochlubil se Vít Pjajčík.

Běh republiky se konal na dvanácti místech České republiky a také v Portlandu a Washingtonu ve Spojených státech amerických. Dohromady se zapojilo více než 2000 běžců. Byly mezi nimi i známé osobnosti v čele s hercem Jakubem Kohákem, paralympijským vítězem Jiřím Ježkem nebo olympijským šampionem z Londýna Davidem Svobodou. Ten ovládl závod v české metropoli. „Nijak jsem zvlášť netrénoval. Na začátku jsem to napálil a pak už mi to vydrželo,“ usmíval se v cíli vítěz. (ham)