Na dračím šampionátu se na račickém kanále představila osmička mladých závodníků Michal Pjajčík, Vendula Kyselá, Ondřej Váverka, Jiří Kusák, Jindřich Daněk, Jan Pavlíček, Klára Studničková a Nikola Gavalová, kteří si dopádlovali pro stříbrnou medaili.

Pořádnou nadílku cenných kovů zažil novoveský oddíl na Labsko-orlickém poháru v Černožicích, kde si pro některou z medailí dojelo patnáct z pětadvaceti členů družstva. Na 47. ročníku Černožického kilometru vystoupili na stupně vítězů celkem dvaadvacetkrát, když brali sedm zlatých, devět stříbrných a šest bronzových medailí.

„Nejpilnějším sběratelem byl se čtyřmi cennými kovy kajakář Ondřej Prchlík, přičemž si dokázal poradit i s o dva roky staršími soupeři,“ chválil hlavní trenér novoveských kanoistů Vít Pjajčík.

V celkovém pořadí týmů to ale mládežnickému družstvu Ostrožské Nové Vsi na stupně vítězů nestačilo, když skončili těsně čtvrtí za Nymburkem, Chomutovem a Sezemicemi.

Náladu si ale závodníci z Kunovské tabule dokonale spravili na 22. ročníku Poháru Sezemic, kde získali mládežnickou trofej. V Kuněticích nad Labem neměla Ostrožská Nová Ves daleko ani k absolutnímu triumfu, od vítězného domácího klubu ji dělilo jen 20,5 bodu. O některou z šestadvaceti medailí (8 zlatých, 13 stříbrných, 5 bronzových) se zasloužilo šestnáct pádlujících.