Nejpilnějším sběratelem cenných kovů byl čtyřnásobný medailista Ondřej Prchlík, který k jednomu zlatu přidal hned tři stříbra.

„Sáhl si na samé dno svých sil. I přes zhoršující se zdravotní indispozici totiž absolvoval dvanáct závodů,“ smekl klobouk novoveský trenér Vít Pjačík.

Kompletní sbírku medailí si z račického kanálu odvezl jeden z nejmladších závodníků Jiří Uvíra z Kudlovic. Ke třem cenným kajakářským kovům (bronzový vybojoval spolu s Richardem Loupancem) navíc přidal i jeden běžecký.

Dvakrát se podařilo proniknout na stupně vítězů dorosteneckému kanoistovi Janu Pavlíčkovi z Ostrožské Lhoty, bronzovému na deblkanoi a čtyřkanoi spolu s plzeňskými závodníky. O překvapivý bronz se postarala také deblkanoe benjamínků Lukáš Zálešák - Daniel Knotek.

„Mladší benjamínky Karolína Pavlíčková z Kunovic, Evelína Loupancová a Tereza Studničková se tradičně nemusely na kratších tratích potýkat se systémem rozjížděk a semifinálových míst, takže se mohly radovat z medailových úspěchů, které je snad namotivují k budoucí tréninkové píli,“ soufá novoveský trenér.

Ve vloženém běžeckém závodě se kromě Jiřího Uvíry ještě prosadil jedenáctiletý Vojtěch Tischer, který byl ve své věkové kategorii v cíli třetí. (ham, vp)

Posádka deblkanoe Lukáš Zálešák – Daniel Knotek s bronzovými medailemi na krku.Zdroj: Vít PjajčíkMedailová umístění závodníků TJ Ostrožská Nová Ves:

žák Ondřej Prchlík: 1x zlato, 3x stříbro

benjamínek Jiří Uvíra: 1x zlato, 1x stříbro, 1x bronz

dorostenec Jan Pavlíček: 2x bronz

benjamínci Lukáš Zálešák-Daniel Knotek: 1x bronz

benjamínka Karolína Pavlíčková: 2x bronz

benjamínka Evelína Loupancová: 1x bronz (spolu s K. Pavlíčkovou)

benjamínek Richard Loupanec: 1x bronz (spolu s J. Uvírou)

benjamínka Tereza Studničková: 1x bronz