V exkluzivním prostředí hranického zámku se do akce zapojilo šest pádlujících z Ostrožské Nové Vsi, přičemž všichni si přivezli ze všech závodů, tedy na pět set i sto metrů medaili.

Dvě vítězství zaknihovali sedmnáctiletý kajakář Ondřej Prchlík, patnáctiletý kanoista Lukáš Zálešák, čtrnáctiletá kanoistka Tereza Marie Jančová i třináctiletá kajakářka Tereza Studničková. Třináctiletý kajakář Jiří Uvíra bral zlato a stříbro, patnáctiletá kajakářka Amálie Červenáková zase byla dvakrát stříbrná.

Hranické sprinty se na trenažérech Dansprint uskutečnily ve dvoraně Hranického zámku ve stejný den jako se konala premiéra ICF Virtual World cupu na trenažérech KayakPro.

Největší hvězdou klání byl domácí odchovanec, český reprezentant Jakub Zavřel, kterého se pokusil potrápit junior Ondřej Prchlík. Porazit mistra Evropy se mu ale nepodařilo.

„Podobné akce, slovenského šampionátu, se kajakáři Ostrožské Nové Vsi zúčastnili v minulosti, naposled v roce 2019, když atraktivním místem konání bylo bratislavské nákupní centrum Avion,“ upozorňuje trenér a šéf klubu TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík.