Na start se odvážil po zkušenostech na loňském maratonu v Týně nad Vltavou a letošním ve Vídni. Na řece Váh absolvoval čtyři okruhy o celkové délce 19 kilometrů, včetně tří přeběhů a se svým výkonem byl spokojen.

„Zatím nejlepší maraton, co jsem zajel,“ pochvaloval si v cíli závod, ve kterém za přítomnosti čtveřice jeho svěřenců skončil těsně pod stupni vítězů. Šéf veteránů Karel Kadlec lákal novoveského kouče i k účasti na zářijovém mistrovství světa v maďarském Györu. „Kvůli termínové kolizi se závodem Českého poháru v Kadani jsem se ale musel s poděkováním omluvit,“ podotkl Pjajčík.

V Trenčíně jeli veteráni také deblové závody. V hlavním programu kontinentálního mistrovství byli kanoisté z Ostrožské Nové Vsi při tom, když se chomutovská Marcela Krauzová stala juniorskou mistryní Evropy. Velmi dobře si vedl také pardubický kanoista Martin Šťastný, který si dojel pro bronz, někdejší Ondračkův konkurent Radoslav Rus se stal potřetí evropským šampionem na kanoi a Polka Barbara Przybylska, známá i ze Slovácké 500, si dojela pro další cennou medaili.

Vedle dramatických bojů Novovešťané v Trenčíně absolvovali také několik zajímavých jednání. „Například s šéfem slovenského kanoistického svazu Jaroslavem Ostrčilem jsme probírali termínovou listinu,“ doplnil nabitý program Vít Pjajčík, jenž společně se svými kolegy završil úspěšný víkend oslavami česko-slovenských úspěchů ve vyhlášené kunovické hospůdce „U Pepy“.