Nejenže svůj tým Chemcomex Sokol Vysočany dotáhla k prvenství, navíc si jedenácti trefami do černého vystřílela titul krále střelců. Příjemným překvapením turnaje byly fotbalistky Nezdenic, které se probojovaly do finálové skupiny. Ta naopak zůstala nečekaně zapovězena juniorkám 1. FC Slovácko, které tak neobhájily své loňské prvenství.

Turnaje v Uherském Brodě se zúčastnilo třináct týmů – šest z Česka, stejný počet ze Slovenska a jeden z Polska. Fotbalistky ze Štětína přitom musely urazit více než osmisetkilome­trovou cestu.

Ve dvou základních skupinách se družstva utkala systémem každý s každým a sedmička nejlepších postoupila do finálové skupiny. Z týmů 
z našeho okresu se to povedlo pouze Nezdenicím A. „Soupeřky zaskočily sázkou na totální defenzivu, skvělými výkony je podržela gólmanka Eliška Florešová,“ prozradil ředitel turnaje Petr Zpěvák. 
V konečném účtování to Nezdenicím stačilo na sedmou příčku, která byla velkým úspěchem.

Do finále se naopak neprobojovalo béčko Nezdenic a nečekaně i juniorky 1. FC Slovácko, které doplatily na slabou produktivitu. Přesto mohly do boje o medaile proklouznout, jenže v rozhodujícím duelu podlehly Myjavě 0:1. „Cílem bylo postoupit ze skupiny a poprat se o co nejlepší umístění, ale taky se letos naposledy bavit fotbalem. Postup se nezdařil a to druhé vyšlo alespoň částečně, protože soupeře ve skupině o osmé až třinácté místo holky v pohodě přehrály,“ konstatoval trenér Slovácka Ján Jačisko.

Úlohu hlavního favorita splnil celek Vysočan. Pražanky suverénně prošly základní skupinou, na cestě za titulem je nezastavila ani porážka 1:3 
s Žilinou B. „Slovenky měly prvenství na dosah, připravila je o ně však bezbranková remíza s Nezdenicemi, které dokázaly uhrát nerozhodný výsledek i s prvním týmem Žiliny,“ uvedl Petr Zpěvák.

Závěr turnaje byl vůbec pořádně napínavý. Pravým vyvrcholením Women’s Pepsi Cupu byl závěrečný duel mezi Vysočany a Žilinou A. Pražanky zvítězily 1:0 a mohly tak slavit triumf na turnaji, za který vedle poháru obdržely i pětitisícovou prémii.

Nejlepší hráčkou turnaje byla vyhlášena Helena Krajčiová ze Žiliny A, nejlepší střelkyní se stala s jedenácti góly Petra Divišová z vítězných Vysočan, cenu pro nejlepší brankářku pak obdržela Kateřina Horňáková (Dúbravka A).

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. Vysočany, 2. Žilina B, 3. Žilina A, 4. Štětín, 5. Dúbravka A, 6. Myjava, 7. Nezdenice A, 8. 1. FC Slovácko, 9. Valašské Meziříčí, 10. Beluša, 11. Nezdenice B, 12. Dúbravka B, 13. Karlova Ves Bratislava.