Jednatřicetiletá rodačka z Uherského Brodu zaznamenala lepší výsledek v první jízdě, ve které si připsala 41,5 bodu. V závěru druhé jízdy česká reprezentantka po jednom triku dosedla na zem, obdržela jen 18,75 bodu a do nejlepší dvanáctky pro finále se nedostala.

Fanouškům do Česka ale poděkovala za podporu. „Vážím si toho! Pro mě to byl super den, i když rampa není stoprocentně můj šálek čaje,“ uvedla na sociální síti.

Pančochová startuje pod pěti kruhy počtvrté a do Pekingu se jako první freestylistka v historii kvalifikovala ve všech třech disciplínách. Po slopestylu a U-rampě ji čeká ještě Big Air, který je na programu příští týden v pondělí.

Fyzioterapeut Miroslav Kolář z Ostrožské Lhoty se na olympijských hrách stará o běžce na lyžích.
Podívejte se: Lhoťan Kolář zdraví z olympiády. V Pekingu pomáhá běžcům na lyžích

Kvalifikaci U-rampy ovládla obhájkyně zlata z Pchjongčchangu Američanka Chloe Kimová s výkonem 87,75. Na druhém místě byla Micuki Onová z Japonska a třetí domácí reprezentantka Cchaj Süe-tchung.

V mužské kvalifikaci obsadil díky zisku 86,25 bodu čtvrté místo slavný Američan Shaun White, jenž startuje na svých pátých hrách.

Trojnásobný olympijský šampion v první jízdě upadl a byl mimo postupovou dvanáctku, druhý pokus mu ale vyšel o poznání lépe a zajistil mu finále. Kvalifikaci vyhrál stříbrný medailista z minulých dvou ZOH Ajumu Hirano z Japonska (93,25).

Druhý byl Australan Scotty James a třetí jmenovec vítěze Ruka Hirano. Kvalifikoval se také Ajumův mladší bratr Kajšu, jenž byl devátý.