Vzhledem k souběhu utkání s termínem juniorské extraligy chyběli hostujícímu kouči Karabcovi v sestavě hostující junioři, dále zraněný nahrávač Kamler a další hráči základní sestavy.

„V základní šestce tak na post nahrávače nastoupil libero Bláha a na bloku hrál nestárnoucí Zábranský,“ hlásí předseda slováckého klubu Petr Straka.

2. volejbalová liga mužů -
Výsledky: Kometa Brno - Staré Město 3:0 (15, 6, 23), Kometa Brno - Staré Město 3:0 (15, 30, 23).
Sestava VSK: Bláha, Kroča, Janík, Březina, Brády, Zábranský, libero Slezák.

Kompletní celek domácích měl od úvodu zápasu viditelnou převahu a bez problému získal první set. V tom druhém hosté vyhořeli na příjmu, chybovali také v útoku a výsledkem byl zisk pouhých šesti bodů.

„Závěrečný set byl velmi vyrovnaný, hosté potrápili favorita jak kvalitním servisem, tak i spolehlivým útokem a výsledkem byla nejtěsnější prohra,“ uvedl Straka.

Odvetný zápas již byl mnohem vyrovnanější. Torzo hostů sahalo po zisku druhého setu, ale v dramatické koncovce ho ztratilo. V Brně tak staroměstští volejbalisté nezískali ani set.

„Úvodní set zahájili hosté tragicky a po špatném příjmu a chybách v útoku i v poli záhy ztráceli 0:8. V dalším průběhu se postupně rozehráli a do konce setu jen korigovali bodový náskok domácích,“ líčí Straka.

Mnohem vyrovnanější druhou sadu rozehráli hráči VSK nadějně. Bodovali jak servisem, tak i úspěšnými bloky a postupně vedli 12:7, 19:15 a v koncovce 23:20.

„V jednom postavení chybovali na příjmu a domácí otočili k setbolu 24:23. Neproměnili ani dalších šest, jeden setbol měli i hosté 30:29, ale nakonec padli,“ uvedl Straka.

Vyrovnaný závěrečný set získali domácí nejtěsnějším rozdílem, když za stavu 23:23 proměnili hned první mečbol úspěšným blokem.

Volejbalisté Starého Města odehrají poslední domácí dvojzápas letošní sezóny v sobotu v hale na Širůchu Jejich soupeřem je mužstvo Morávky. Začíná se v deset a třináct hodin.