„Sešla se zde skvělá konkurence, historicky největší zájem asi sto padesáti sportovců z desítky škol. Přálo nám počasí, výkony byly nadstandardní,“ hodnotí pondělní sportovní dopoledne organizátor akce Zdeněk Moštěk, jenž zažil všechny ročníky Odznaku všestranosti. „Bylo jich asi sedm osm a kvalita pořád roste,“ těší jej.

Právě svěřenci z jeho školy potvrdili roli favorita a opět klání na domácí půdě ovládli.

„Už jsme ale nebyli tak suverénní. Procházíme omlazováním týmu, dva nejzkušenější a nejlepší již nesoutěžili,“ upřesnil Moštěk, jehož výběr v loňském celorepublikovém měření sil skončil na začátku druhé desítky.

„Bude složité tento výsledek zopakovat, navíc se na tyto sporty nespecializujeme jako jiné školy.“

Děti se kromě sportu těšily z přítomnosti atletické legendy, úspěšné trojskokanky Šárky Kašpárkové, která je jedním z garantů akce.

„Letos dovezla zcela nový program s rozpisy, které dokázaly akci neskutečně časově zefektivnit, 750 výkonů jsme dokázali zvládnout během tří hodin,“ pochvaluje si Moštěk.

„Odměnou nejlepším byly zcela nové překrásné dřevěné medaile. Po skončení se pak děti s Šárkou fotily, sbíraly autogramy. Protože děti ji z minulých let dobře znají, už nesedají na zadek. Ale pořád je pro ně velký vzor, který se neokouká. Setkání s ní je vždy příjemné, dobře se se Šárkou vykládá,“ dodal Zdeněk Moštěk. Další okresní kola proběhnou 26. dubna v Otrokovicích a poslední na Hané 3. května v Kroměříži.

Krajské kolo Odznaku všestrannosti se uskuteční 4. června na atletickém stadionu Jiskry Otrokovice.

Konečné pořadí okresního kola týmů v Uherském Brodě: 1. ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod 21 817 bodů, 2. ZŠ Mariánské n. Uh. Brod 20 439, 3. 3. ZŠ Uherský Ostroh 19 977, 4. ZŠ JAK Nivnice 18 384, 5. ZŠ Hluk 16 838, 6. ZŠ Bánov 15 873.

DISCIPLÍNY PĚTIBOJE:
trojskok snožmo z místa
hod medicinbalem (2 kg) obouruč přes hlavu
skákání přes švihadlo po dobu 2 minut
kliky po dobu 2 minut
běh na 1000 metrů nebo dribling s basketbalovým míčem po dobu 2 minut

Deník podporuje Sazka olympijský víceboj.Zdroj: Deník